X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Paweł Sałek: kandydatura Fransa Timmermansa jest nieakceptowalna

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 12:03
- Frans Timmermas to kontrowersyjna postać. Jest to związane z jego pouczaniem młodszych członków Unii Europejskiej. Delikatnie mówiąc, to było nieeleganckie. Dziwi, że to nazwisko wciąż się pojawia. Jest nieakceptowalne ze względu na wtrącanie się w wewnętrzne sprawy poszczególnych krajów, nie tylko Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP. 
Audio

Bułgarka Kristalina Georgijewa ma zostać przewodniczącą Rady Europejskiej, premier Belgii Charles Michel szefem unijnej dyplomacji - takie mają być ustalenia liderów UE, którzy domykają w poniedziałek porozumienie w sprawie obsady unijnych stanowisk. Według dyplomatów w pakiecie tym szefostwo Komisji Europejskiej miałoby przypaść Holendrowi Fransowi Timmermansowi, a kierowanie Parlamentem Europejskim Niemcowi Manfredowi Weberowi.  


Czytaj także
szczyt-1200-pap.jpg
Ważą się losy głosowania nad kandydaturą Timmermansa

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 sytuacja jest trudna, skomplikowana i dynamiczna. - Zawsze podział stanowisk odbywał się po linii, że jedno główne stanowisko dla socjalistów, a drugie dla chadeków. Obecnie idzie o personalia. Spór sprowadza się do sporu o nazwisko obecnego wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Ze strony Grupy Wyszehradzkiej, premiera Włoch i części chadeków jest on nie do zaakceptowania - mówił Paweł Sałek. 

Prezydencki minister podkreślił, że ciekawą kandydaturą na szefa KE z punktu widzenia Grupy Wyszehradzkiej byłaby Kristalina Georgijewa. Przypomiał również, że obsada najważniejszych stanowisk w UE jest bardzo mocno ze sobą powiązana. 

Do wyłonienia kandydata na szefa Komisji Europejskiej nie potrzeba w Radzie Europejskiej jednomyślności, lecz większości kwalifikowanej. Oznacza to, że "za" musi być co najmniej 21 krajów. Do blokady potrzeba z kolei co najmniej ośmiu państw. Pięć lat temu Jean-Claude Juncker został wybrany na szefa KE mimo sprzeciwu Wielkiej Brytanii i Węgier.

Więcej w nagraniu.  

Gospodarzem audycji był Michał Rachoń.

Data emisji: 1.07

Godzina emisji: 10.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: byłoby źle, gdyby Frans Timmermans został szefem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 09:41
– Nie sądzę, aby Frans Timmermans zdobył stanowisko szefa UE. Byłoby to złe – powiedział w radiowej Trójce wicepremier Jacek Sasin. – Wiele państw sprzeciwia się tej kandydaturze, ponieważ szef Komisji Europejskiej powinien być kimś, kto będzie łagodził spory i szukał kompromisów, a nie narzucał swoje zdanie – dodał.
rozwiń zwiń