X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magdalena El Ghamari: zamachy podkopują turystykę Tunezji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 16:32
- Zamachy podkopują główne źródło gospodarki Tunezji, czyli turystykę - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena El Ghamari, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Audio
  • 28.06. 2019 Magdalena El Ghamari: zamachy podkopują turystykę Tunezji
Magdalena El Ghamari
Magdalena El GhamariFoto: PR24/MS

Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za dwa samobójcze zamachy w stolicy Tunezji, Tunisie - poinformowała w czwartek wieczorem powiązana z tą organizacją agencja Amaq, nie podając jednak na to żadnych dowodów. W atakach zginął policjant, a osiem osób zostało rannych. 

- Pewne rejony się nie ustabilizowały, a sezon turystyczny się zaczął. Zamachy zdarzają się często, lecz w rejonach, które nas bezpośrednio nie dotyczą, a dopóki coś nie wydarzy się w najbliższym otoczeniu, to wydaje nam się, że sytuacja jest ustabilizowana. Inaczej odbieramy zamachy w Europie, są one bardziej medialne. Zamachy podkopują główne źródło gospodarki Tunezji, czyli turystykę - powiedziała Magdalena El Ghamari.

Przyznała również, że "każde państwo, które handluje bronią, jest uwikłane w lokalne konflikty. Dyktatury były gwarantem spokoju. Wielu ma interes, żeby te konflikty się dalej tliły. Mowa tutaj o gigantycznych pieniądzach, dochodzi ropa naftowa, gaz, kamienie szlachetne, handel organami, dziećmi, kobietami. Wróciły do Afryki Północnej obozy koncentracyjne".

Więcej w nagraniu.

***

Gospodarzem audycji był Antoni Trzmiel.

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 15.09

PR24/dn

Czytaj także

Tunezja: dwa ataki samobójcze. Nie żyje policjant, są ranni

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:38
Ministerstwo spraw wewnętrznych Tunezji poinformowało, że w stołecznym Tunisie doszło do dwóch samobójczych zamachów terrorystycznych. W jednym z nich zginął policjant, a co najmniej osiem osób zostało rannych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachy w stolicy Tunezji. Nie wiadomo, czy wśród ofiar są Polacy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:03
W Tunisie dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze. Zginął policjant, a co najmniej osiem osób jest rannych. Nie wiadomo, czy wśród ofiar znajdowali się Polacy.
rozwiń zwiń