X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

W. Bartoszewski: PSL jest otwarte na Pawła Kukiza, dyskusje trwają

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:07
- PSL jest otwarte na każdą centroprawicową inicjatywę, także na Pawła Kukiza. Dyskusje z nim trwają - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk sympatyzujący z PSL i ekspert Collegium Civitas.
Audio
  • 27.06.19. Władysław Teofil Bartoszewski: PSL dyskutuje o współpracy z Pawłem Kukizem ("Gość PR24"/ Polskie Radio 24)
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 był także pytany, czy PSL powinno iść w szerokiej koalicji, wspólnie m.in. z PO i SLD, do wyborów parlamentarnych, czy też zawiązać własny obóz.

kosiniak kamysz wladyslaw_0952 1200.jpg
Władysław Kosiniak-Kamysz: mam zupełnie odmienne spojrzenie niż Grzegorz Schetyna

- Po wyborach do europarlamentu Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że wyborcy powiedzieli, że jest w Polsce miejsce na dwa obozy w opozycji do partii rządzącej. Ja to zdanie podzielam - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

PSL otwarte na Pawła Kukiza

Gość Polskiego Radia 24 mówił także, że PSL otwarte jest na współpracę z Pawłem Kukizem. - Paweł Kukiz ma niektóre pomysły sensowne. PSL jest otwarte na każdą centroprawicową inicjatywę. Dyskusje trwają - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nie jest członkiem PSL, choć sympatyzuje z partią. Startował z jej list w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pytany, czy wystartuje pod ludowym sztandarem także w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu, stwierdził, że jeśli dostanie taką propozycję, to się zgodzi. - Jeżeli PSL zwróci się do mnie, bym kandydował do Sejmu lub Senatu, to podejmę się tego i sądzę, że mam szansę na lepszy wynik, niż miałem (w wyborach do europarlamentu - przyp. red.) - mówił Władysław Bartoszewski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Agnieszka Ścigaj: wkrótce poznamy efekty rozmów Kukiz'15 z innymi partiami

Ekspert Collegium Civitas mówił też o politycznym i militarnym zbliżeniu Polski i USA po niedawnej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

- Nie ma żadnej wątpliwości, że z punktu widzenia bezpieczeństwa polityki obronnej Polski i bezpieczeństwa Polski, jedynym gwarantem naszej niepodległości jest NATO, w którym dominującą rolę gra USA. Musimy mieć doskonałe stosunki z USA, podobnie jak musimy mieć świetne stosunki z Izraelem - podkreślił rozmówca Polskiego Radia 24.

Liczą się dwie europejskie armie

- Musimy też utrzymywać świetne stosunki z Unią Europejską. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nasze jest zagwarantowane przez NATO i USA. Trzeba zwrócić uwagę, ile pieniędzy wydaje na zbrojenia Europa, a ile USA. W Europie są tylko dwie armie, czyli brytyjska i francuska. Reszta się nie liczy - mówił Władysław Bartoszewski.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Na czym polega wspólna polityka obronna Unii Europejskiej?

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (Collegium Civitas)

Data emisji: 27.06.19

Godzina emisji: 14.16

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: oferta PSL powinna być skierowana do elektoratu centrowego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 13:39
- Polska nie jest tylko i wyłącznie czarno-biała. Polsce potrzebny jest rozsądny środek, coraz więcej ludzi jest zniechęconych wojną między PO i PiS - powiedział w audycji "W samo południe" Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: mam zupełnie odmienne spojrzenie niż Grzegorz Schetyna

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 08:30
- Uważam, że jedna lista na opozycji to jest stuprocentowe zwycięstwo PiS - powiedział w "Sygnałach dnia" lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: jesteśmy otwarci na szeroką koalicję

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 09:44
– Do końca miesiąca czekamy na stanowiska demokratycznie podjęte przez PSL i SLD w kwestii dołączenia do wspólnej koalicji. Wtedy, jak rozumiem, będzie czas na dalsze rozmowy – mówiła w Trójce Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, członek sztabu wyborczego PO i KO.
rozwiń zwiń