X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

S. Hambura: wyrok dla Arabskiego to zły sygnał wysłany w świat

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 18:20
- Jeżeli ginie 96 osób z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na czele, a wyrok wynosi 10 miesięcy i 6 miesięcy w zawieszeniu, to jest to zły sygnał wysłany w świat i do administracji państwowej - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Stefan Hambura.
Audio
  • 16.06.2019 Dr Marek Kawa: trzymanie reki na pulsie wymaga zaufanego sojusznika dla USA. Mamy swoje pięć minut
  • 16.06.2019 Stefan Hambura: sąd wskazał na to, że Tomasz Arabski powinien odmówić realizacji lotu do Smoleńska
Stefan Hambura
Stefan HamburaFoto: PR24/PJ

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego winnym niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. i skazał go za to na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sąd orzekł też o winie urzędniczki kancelarii premiera Moniki B. Według sądu nie dopełniła ona obowiązków funkcjonariusza publicznego. B została skazana na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Mec. Stefan Hambura nie wykluczył, że jego klient, Piotr Walentynowicz, złoży apelację. Przyznał, że "co do zasady, zadowala go to, że wyrok zapadł i że odpowiada konkretnie Tomasz Arabski i Monika B.", jednak wysokość zasądzonej kary "to zły sygnał wysłany w świat i do administracji państwowej".

Gość Polskiego Radia 24 wskazał na dowód winy Tomasza Arabskiego, czyli nagranie z komisji Millera z 2010 roku. "Ja to wszystko zacząłem odtwarzać, podobnie jak panowie, po 10 kwietnia. (…) Mało tego, przeczytałem nawet instrukcję HEAD (dokument, który określa zasady organizacji i zabezpieczenia lotów z najważniejszymi osobami w państwie - red.), której nie czytałem, jak ją podpisywałem. To się nagrywa, nie?" - słyszymy. Mec. Stefan Hambura uważa, że te słowa to dowód "arogancji władzy, pewnej buty".

- Tomasz Arabski wprowadzał tę instrukcję HEAD w życie (...) i nawet tego nie przeczytał. Podpisał. W zderzeniu z taką rzeczywistością sąd raczej nie mógł zrobić inaczej niż go skazać - powiedział gość PR24. - Sąd wskazał na to, że Tomasz Arabski powinien odmówić realizacji lotu do Smoleńska - ocenił.

W audycji także rozmowa z drem Markiem Kawą. Amerykanista ocenił, że Polska "ma szansę stać się bliskim sojusznikiem USA, jak Wielka Brytania i Izrael".

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/msze/PAP

------------------------------------

Data emisji: 16.06.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anita Gargas o wyroku ws. Tomasza Arabskiego: trzeba rozliczyć osoby, które zamiatały pod dywan zaniedbania związane z katastrofą smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 16:45
- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń