X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katarzyna Lubnauer o wspólnym klubie parlamentarnym Nowoczesnej z PO: jesteśmy różni, ale to jest nasza wartość

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 15:08
- My nie oszukujemy, tylko mówimy wprost, że jesteśmy różni. Mamy odmienne spojrzenia na sprawy światopoglądowe, bo mamy różne wrażliwości. To jest jednak nasza wartość - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer.
Audio
  • 16.06.19 Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer Foto: PR24/AK

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował na posiedzeniu wspólnym rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, że ugrupowania te postanowiły utworzyć wspólny klub parlamentarny. "Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła" - stwierdził Grzegorz Schetyna. Dodał, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

Czytaj więcej
Lubnauer 1200.jpg
Katarzyna Lubnauer: to były trudne wybory dla Koalicji Europejskiej

- Nazwa przyszłego ugrupowania jest sprawą drugorzędną. Ważne jest to abyśmy mogli wykorzystać synergię, która wynika z połączenia dwóch środowisk politycznych. Chcemy mieć przez to większe przełożenie na zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych - zauważyła Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła również, że jej środowisko przechodzi w tryb wyborczy. - Dlatego w sztabie przyszłej koalicji ma się znaleźć Adam Szłapka i Krzysztof Brejza. Widać w ten sposób współudział Nowoczesnej w decydowaniu o kształcie wspólnej kampanii - dodała.

Gość PR24 zaznaczyła, że polska ordynacja wyborcza oparta o system d'Hondta zachęca do tworzenia szerszych koalicji. - Następuje coraz większa polaryzacja polskiej sceny politycznej, dlatego te nowe ugrupowania zdobywają w wyborach coraz gorsze wyniki. Nasza ordynacja dodatkowo powoduje, że małe partie przy dużych blokach dostają mniej mandatów - komentowała.

Katarzyna Lubnauer odniosła się również do sporów światopoglądowych, które szczególnie były zauważalne w ostatniej eurowyborczej kampanii. - Wiemy, że nie ma akceptacji społecznej dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne, dlatego nie przewidujemy tego typu rozwiązań. Jesteśmy jednak zwolennikami legalizacji związków partnerskich. Jest to kwestia bezpieczeństwa i prawa do szczęścia pewnej grupy - oceniła. Posłanka podkreśliła, że w tej chwili w Polsce około 20 proc. dzieci rodzi się poza związkami formalnymi. - Jeżeli chcemy więc mieć pewność co do ich bezpieczeństwa i zabezpieczenia finansowego, to warto by ich rodzice mogli zawierać związki partnerskie - mówiła.

Czytaj więcej
Nowoczesna PO 1200.jpg
Posłowie Nowoczesnej wstąpili do klubu Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Magdalena Złotnicka. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 16.06.2019

Godzina emisji: 13.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: chcemy odtworzyć Koalicję Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 08:20
- Chcemy odtworzyć to, co było w wyborach samorządowych, czyli Koalicję Obywatelską. To była koalicja, która odniosła sukces. Wprowadziliśmy bardzo wielu radnych. Nasi kandydaci zwyciężali w miastach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Rulewski: konserwatywne skrzydło PO zostało zneutralizowane

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:24
- Konserwatywne i solidarnościowe skrzydło PO - na własne życzenie i z powodu zwiększonej masy członkowskiej lewicy - zostało zneutralizowane - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Jan Rulewski.
rozwiń zwiń