X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Józef Brynkus: w sprawie tragedii smoleńskiej coś się zaczyna wreszcie dziać

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 19:27
- To charakterystyczny wyrok. Wreszcie w sprawie tragedii smoleńskiej zaczyna się coś dziać, w sensie doprowadzania niektórych spraw do finału i dostarczania sądom materiału - mówił w Polskim Radiu 24 Józef Brynkus, poseł Kukiz'15, oceniając wyrok sądu wobec Tomasza Arabskiego.
Audio
  • 13.06.2019. Józef Brynkus: w sprawie tragedii smoleńskiego coś się wreszcie zaczyna dziać
Józef Brynkus, Kukiz15
Józef Brynkus, Kukiz'15Foto: PR24/AK

Warszawski sąd okręgowy uznał w czwartek byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego za winnego niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 roku i skazał go na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny.

arabski 1200 pap.jpg
Tomasz Arabski winny niedopełnienia obowiązków. Jest wyrok sądu

- To charekterystyczny wyrok sądu. Wreszcie w sprawie tragedii smoleńskiej zaczyna się coś dziać, w sensie doprowadzania niektórych spraw do finału i dostarczania sądom materiału, będącego przedmiotem weryfikacji - mówił Józef Brynkus.

"Wysokość wyroku to inna kwestia"

- Wysokość wyroku to inna kwestia. Podejrzewam, że nikt nie przewidział kiedyś, że przestępstwo urzędnicze należy wyżej wycenić, podejrzewam, że nie przewidywano, że doprowadzi to do takiej tragedii - dodał poseł Kukiz'15. - Wyroki powinny być jednoznaczne. Jeżeli brać pod uwagę, że sąd uznaje winę urzędnika, to wyrok powinien być znacznie cięższy - zaznaczył Józef Brynkus.

Józef Brynkus skomentował także efekty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. - Jeśli Amerykanie podejmują decyzję i podpisują umowy, to biorą na siebie odpowiedzialność za żołnierzy. Nasze państwo może czuć się bezpieczne - mówił gość Polskiego Radia 24.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawiał: Adrian Klarenbach

Gość: Józef Brynkus (poseł, Kukiz'15)

Polskie Radio 24/mbl

---------------------

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 17.15

Czytaj także

Ks. Bogdan Bartołd o katastrofie smoleńskiej: z tej ofiary Pan Bóg chciał wyprowadzić dobro

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 09:45
- Z tej ofiary na pewno Pan Bóg chciał wyprowadzić dobro. Znalazł się jednak ten, który jest przeciwnikiem człowieka. Nie ukrywam, że szatańskie zło podziału się wkradło - mówił o katastrofie smoleńskiej na antenie Polskiego Radia 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Gargas o wyroku ws. Tomasza Arabskiego: trzeba rozliczyć osoby, które zamiatały pod dywan zaniedbania związane z katastrofą smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 16:45
- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz Dnia: o Rafale Trzaskowskim, Tomaszu Arabskim i wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 16:24
O pierwszych miesiącach prezydentury Rafała Trzaszkowskiego, nieprawomocnym skazaniu Tomasza Arabskiego i wizycie prezeydenta Andrzeja Dudy w USA rozmawiali: Tomasz Żółciak ("Gazeta Prawna") i Krzysztof Świątek ("Polskie Radio 24").
rozwiń zwiń