X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Parys: sojusz Polska-USA jest kontynuacją przełomu 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 22:13
- Ta wizyta jest kontynuacją przełomu roku 2016, jeszcze trzy lata temu w Polsce nie było wojsk amerykańskich, dziś to oczywistość - mówił Jan Parys, były szef MON. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie" i Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 
Audio
  • Jan Parys: ta wizyta jest kontynuacją przełomu 2016 roku - cz. I ("Temat dnia"/ Polskie Radio 24)
  • Jan Parys: ta wizyta jest kontynuacją przełomu 2016 roku - cz. II ("Temat dnia"/ Polskie Radio 24)
Jan Parys, były minister obrony narodowej
Jan Parys, były minister obrony narodowejFoto: PR24

- Ta wizyta umacnia nasze bezpieczeństwo. W Waszyngtonie zdano sobie sprawę, że nie da się obronić Europy bez Polski. Nasz kraj jest głównym krajem wschodniej flanki i każdy, kto postrzega Rosję jako kraj, który tworzy zagrożenia, musi wspierać Polskę i jej obronność. To nas bardzo buduje, nie tylko wobec Rosji, ale także w Unii Europejskiej - przekonywał były minister obrony narodowej.

pap andrzej duda donald trump 1200.jpg
Andrzej Duda i Donald Trump podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej

- Ta wizyta jest kontynuacją przełomu roku 2016, jeszcze trzy lata temu w Polsce nie było wojsk amerykańskich, dziś to oczywistość - mówił Jan Parys. 

Decyzja o znaczeniu geopolitycznym

Tomasz Wróblewski zwrócił uwagę na rolę decyzji Donald Trumpa w jego polityce zagranicznej. - Polityka zagraniczna Donalda Trumpa przeżywa kryzys nie tylko w Europie, ale także w Azji i istotne było dla niego, by pokazać kraje, z którymi potrafi się porozumieć - mówił Tomasz Wróblewski.

Publicysta zauważył także geopolityczne znaczenie decyzji prezydenta USA. - Na co dzień myślimy o Rosji, ale proszę pamiętać, że prezydent Trump myśli także o Chinach. Jeżeli znajdzie się pas pod dużymi wpływami Stanów Zjednoczonych i amerykańskiej armii, sięgający od Rumunii aż po kraje nadbałtyckie, to nie będzie on dotyczył tylko obronności, ale także reprezentowania amerykańskich interesów w Chinach i ich drogi na Europę - mówił Tomasz Wróblewski. 

- Amerykanie myślą długofalowo o konfrontacji z Chinami - zgodził się Maciej Kożuszek. - W "Wall Street Journal" podkreślono - jako jeden z kluczowych elementów sojuszu polsko-amerykańskiego - fakt, że Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zajęła się zagrożeniem związanym z Huawei i infrastrukturą dotyczącą sieci 5G, czego inni sojusznicy USA nie robią. Te wszystkie rzeczy odgrywały rolę - mówił Maciej Kożuszek.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Goście: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie"), Jan Parys (były minister obrony narodowej), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute)

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 21.09


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Guzy o wizycie Andrzeja Dudy w USA: kamień milowy na drodze do podniesienia poziomu bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 22:05
- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych to kamień milowy na drodze do podniesienia poziomu bezpieczeństwa Polski. Czeka nas jednak wiele pracy i wydatków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, szef działu zagranicznego PAP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leon Komornicki: dzięki współpracy z wywiadem USA Polska zdobędzie technologię

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 20:08
- Ściślejsza współpraca z USA oznacza współpracę wywiadów, znajdziemy się w elitarnym obszarze, w jakim są Brytyjczycy. To przeniesie się na udostępnienie nam technologii - przekonywał w "Kulisach spraw" w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki, były wiceszef Sztabu Generalnego. 
rozwiń zwiń