X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Woś o polskiej pomocy humanitarnej: nasz kraj pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 16:07
- Polski rząd przyjął dobrą postawę, i pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych, tam gdzie ludzie są rzeczywiście uchodźcami - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Woś, nowy minister ds. pomocy humanitarnej.
Audio
  • 11.06.19 Michał Woś o polskiej pomocy humanitarnej

Michał Woś został najmłodszym ministrem w obecnym rządzie Zjednoczonej Prawicy. Po niedawnej rekonstrukcji rządu został ministrem ds. pomocy humanitarnej. Objął tę funkcję w wieku 28 lat.

Czytaj więcej
mid-19606044.jpg
Michał Woś: obecnie zajmujemy się wspieraniem chrześcijan na Bliskim Wschodzie

- Urząd ministra koordynatora ds. pomocy humanitarnej powstał w odpowiedzi na gigantyczny kryzys uchodźczy na granicach Unii Europejskiej, który nasilił się kilka lat temu. Ten problem dalej jest jednak aktualny, a w gorących okresach letnich presja migracyjna się jeszcze bardziej nasila - zauważył Michał Woś. Minister podkreślił również, że państwo polskie nie chce leczyć tylko objawów tego kryzysu. - Trzeba pomagać ludziom, wspierać organizacje, które niosą pomoc, ale rząd przyjął słuszną strategię pomocy na miejscu - dodał.

Gość PR24 zaznaczył także, że wewnątrz krajów Unii Europejskiej jest świadomość solidarności międzynarodowej. - Jesteśmy zobowiązani do pomocy innym, ale istnieje coś takiego jak porządek miłości. Najpierw liczy się własna rodzina, własne państwo, a dopiero potem jak mamy możliwość, to pomagamy dalej - powiedział. Michał Woś zauważył, że Polska przeznacza na współpracę rozwojową gigantyczne środki. - Kilkaset milionów złotych rocznie idzie bezpośrednio na pomoc humanitarną. Nasz kraj uczestniczy również w mechanizmach europejskich jak chociaż instrument turecki, który wspiera bezpośrednie działania humanitarne. Na tle całości naszego budżetu nie są to małe środki - komentował minister.

Czytaj więcej
Michał Woś 1200 F.jpg
Michał Woś ws. uchodźców: kluczowa jest pomoc na miejscu

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedstawiciele Polski, Czech i Węgier w Trybunale Sprawiedliwości UE: skarga KE dot. przyjęcia uchodźców bezzasadna

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:20
Według polskiego MSZ skarga Komisji Europejskiej dot. odmowy przyjęcia przez Polskę uchodźców jest bezzasadna i bezprzedmiotowa. W podobnym tonie wypowiadali się także przedstawiciele Czech i Węgier. Komisja z kolei argumentowała, że unijne prawo musi być przestrzegane. W Luksemburgu odbyła się rozprawa dotycząca pozwów skierowanych przeciwko tym trzem krajom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz, kim są nowi ministrowie w rządzie Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 13:00
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: większość Polaków obawia się niekontrolowanej imigracji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 17:57
Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, dwóch na trzech Polaków uważa, że niekontrolowany napływ imigrantów może stwarzać zagrożenie dla Polski.
rozwiń zwiń