X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Henryk Domański ws. Marka Falenty: politycy również powinni być rozliczani

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 11:51
- Marek Falenta musi się jakoś bronić. To głos człowieka, który chce przekonać samego siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog PAN.
Audio
  • 11.06.19 prof. Henryk Domański o sprawie Marka Falenty
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

- Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał - napisał biznesmen Marek Falenta, skazany w aferze podsłuchowej, we wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

"Falenta przedstawia się w nim jako osoba lojalna wobec PiS i CBA, której obiecano bezkarność za odsunięcie PO od władzy" - pisze "Rz". We wniosku Falenta ma pisać, że "zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana (prezydenta - przyp. red.) formacji".

"Sam wniosek Marka Falenty przekazano prokuratorowi generalnemu w celu nadania mu stosownego biegu" - zaznaczyła w oświadczeniu Kancelaria Prezydenta.

Do wyżej wymienionej publikacji odniósł się prof. Henryk Domański. - Prawdopodobnie Marek Falenta naruszył prawo i nie wolno robić takich rzeczy nikomu, ale osobną kwestią pozostaje to, co zostało nagrane. Nie ma kontynuacji wątku, że politycy powinni też odpowiadać, powinni być rozliczani. Nie powinno to zniknąć w świadomości społecznej. Marek Falenta musi się jakoś bronić. To głos człowieka, który chce przekonać samego siebie. Może doszedł do wniosku, że to nie on jest najbardziej winny w tej całej sprawie - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/dn/PAP

-------------------

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 11.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata dnia". Komentarze po szantażu we wniosku o ułaskawienie Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:20
- Marek Falenta pali mosty i to wynika z paniki i jego działania nie są racjonalne - powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". - To dziennikarska bomba, ale czy polityczna, to się jeszcze okaże - stwierdziła z kolei Edyta Hołdyńska z tygodnia "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: Marek Falenta miał czas, żeby powiedzieć, kto stoi za tymi nagraniami

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 08:30
- Marek Falenta jest w dość trudnej sytuacji. Trudno jednak traktować jego słowa jako wiarygodne. Nie mamy nic do ukrycia. Niczego się nie obawiamy. Niech obawiają się politycy Platformy Obywatelskiej, bo to chyba tutaj mogą sięgać jego informacje - powiedziała w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" Małgorzata Gosiewska, posłanka PiS. 
rozwiń zwiń