X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szymon Szynkowski vel Sęk: jestem zwolennikiem dyplomacji realnej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:55
- Jestem przeciwny anonsowaniu rezultatów wizyty przed jej zrealizowaniem. Jestem zwolennikiem dyplomacji realnej, konkretnej, gdzie kropkę nad "i" stawia się w trakcie wizyty, tam podejmuje się realną decyzję - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/AK

Szymon Szynkowski vel Sęk odniósł się do zapowiedzi wzmocnienia obecności wojsk USA w Polsce. - Zostawmy panom prezydentom  podjęcie i ogłoszenie ostatecznych decyzji, natomiast niewątpliwie ważna jest sama kwestia dyskusji o wzmocnieniu obecności amerykańskich wojsk w Polsce i sojuszu między naszymi krajami. To spotkanie to dobry moment, aby to sprawdzić - zaznaczył.

Gość audycji przypominał, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy będzie dotyczyły wielu aspektów współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską. - Dołączam do delegacji pana prezydenta w drugiej części tej wizyty, planowane jest spotkanie z byłym prezydentem George'em W. Bushem, co ma wymiar symboliczny, ale planowane są także spotkania z firmami energetycznymi, rozmowy o wzmacnianiu naszego bezpieczeństwa energetycznego, współpracy nauki i biznesu - przypominał minister.

Szymon Szynkowski vel Sęk poruszył także sprawę mienia bezspadkowego i tzw. ustawy 447. - Mówimy w tej sprawie jasno, mienie bezspadkowe, zgodnie z Kodeksem cywilnym, przechodzi na Skarb Państwa, nie ma możliwości dochodzenia roszczeń wobec niego w inny sposób niż indywidualnie. Każdy może złożyć wniosek do sądu, który rozpozna jego zasadność. Nie ma specjalnych grup narodowościowych czy wyznaniowych, które mają większe prawa - podkreślił gość audycji.

W środę prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczną oficjalną wizytę w USA. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wizyta ta będzie miała trzy komponenty: polityczny, energetyczny oraz dotyczący nowych technologii i współpracy gospodarczej. Podczas wizyty prezydentowi będzie towarzyszyć duża delegacja rządowa, w tym szefowie MSZ i MON.

Pierwszego dnia wizyty, 12 czerwca, para prezydencka spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią Trump. Głównym tematem rozmowy będzie sprawa amerykańskiej obecności militarnej w Polsce.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 9.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Fogiel: silna obecność wojsk USA daje gwarancję naszego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:03
- Tylko silna obecność wojsk amerykańskich powiązana z NATO jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Jest również pełna synergia i współpraca między Ministerstwem Obrony Narodowej a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Każdy wykonuje role, które mu przypadają - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, zastępca rzecznika partii i klubu sejmowego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Małecki: Polska awansowała do pierwszej ligi NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 16:55
- Najważniejszym celem jest bezpieczeństwo Polski i to zapewniamy. Stale podnosimy obronność i zwiększamy rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kędzierski: zakup myśliwców F-35 to ważny krok dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 20:20
- Zakup myśliwców F-35 to ważny krok dla Polski i modernizacji naszego lotnictwa, ale pamiętajmy, że mamy swoje ograniczenia budżetowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kędzierski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń