X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Bartosz Marczuk: Pracownicze Plany Kapitałowe to bardzo atrakcyjne oszczędzanie dodatkowe

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 13:01
- Od 1 lipca ci pracownicy, którzy są zatrudnieni w największych firmach, tych zatrudniających 250 bądź więcej osób, a jest ich sporo, bo to 3,5 mln ludzi, będą przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 
Audio
  • Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju zapewniał, że PPK nie są następcą OFE i nie podzielą ich losu (Polskie Radio 24/Temat dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Akira Kaelyn

Pracownicze Plany Kapitałowe wystartują 1 lipca. Mają one pomóc w gromadzeniu pieniędzy, które przydadzą się zwłaszcza w chwili przechodzenia na emeryturę, choć zgromadzone na naszym koncie prywatne środki będzie można wypłacić w każdej chwili.

Bartosz Marczuk zaznaczył, że PPK będą wchodzić etapami. - Pracownicze Plany Kapitałowe wchodzą w życie, choć pamiętajmy, że one wchodzą etapami. Od 1 lipca ci pracownicy, którzy są zatrudnieni w największych firmach, tych zatrudniających 250 bądź więcej osób, a jest ich sporo, bo to 3,5 mln ludzi, będą przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy powiedzieć, że to bardzo atrakcyjne oszczędzanie dodatkowe, dedykowane oczywiście na starość, ale to nie jest tak, że to jest system emerytalny a dwa, żeby ludzie nie bali się tego, że powtórzy się historia z OFE – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

- OFE to coś, co odbija się czkawką ze względu na to, że poprzedni rząd zrobił coś, co podważyło absolutnie zaufanie Polaków do systemu emerytalnego w ogóle. W 1999 roku, kiedy ten system powstawał, mówiono nam że to są nasze prywatne pieniądzem, że będą palmy, a tutaj przyszedł rząd PO-PSL i powiedział, że to nie są nasze pieniądze – dodał.  

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/dcz

-------------------------

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 11.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy zamierzam przystąpić do Pracowniczego Planu Kapitałowego?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 14:00
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowe rozwiązania mają zachęcić Polaków do dodatkowego oszczędzania na emeryturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Marczuk: PPK to dodatkowy zastrzyk gotówki na starość

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 08:21
- Pracowniczy Plan Kapitałowy to dodatkowy zastrzyk gotówki na starość na 10 lub 15 lat rzędu 20-25 procent tego, co będziemy otrzymywać z ZUS - tłumaczył na antenie radiowej Jedynki wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń