X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji Dariusz Piontkowski o pomocy dzieciom z rodzin, które ucierpiały z powodu klęsk żywiołowych

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:00
O szczegółach programu przyjętego przez rząd na czwartkowym posiedzeniu mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. - Postanowiliśmy zaproponować trzyletni program i zarezerwować na niego pieniądze - powiedział gość Polskiego Radia 24.
Audio
  • 07.06.2019. Gość PR24: Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej

Dzieci z rodzin, które ucierpiały z powodu klęsk żywiołowych, dostaną rządową pomoc. Jego szczegóły przedstawił w PR24 minister edukacji Dariusz Piontkowski.

- Postanowiliśmy zaproponować trzyletni program i zarezerwować na niego pieniądze - powiedział gość Polskiego Radia 24. Dzięki temu - jak zaznaczył minister - wojewodowie, gdy tylko pojawią się sygnały, że w wyniku ulewnych deszczy, upałów czy huraganu są straty materialne i rodziny potrzebują pomocy, mogli wysłać dzieci z tych rodzin na wczasy lub kolonie opiekuńczo-terapeutyczne. Inną formą pomocy będzie dostęp do pomocy pedagogiczno-psychologicznej - dodał Dariusz Piontkowski.

Program będzie obowiązywał w latach 2019-2021. Na jego realizację rząd chce przeznaczyć około 15 milionów złotych, po 5 na każdy rok trwania programu. Oprócz wyjazdów i zajęć terapeutycznych dla dzieci rodziny, które ucierpiały z powodu ulew, huraganów czy suszy, będą też mogły skorzystać ze specjalnego zasiłku wypłacanego na cele edukacyjne.

Nowy minister edukacji przekonywał także o znaczeniu kontynuowania reform w polskiej oświacie, a także o wadze  nauczania współczesnej historii w szkołach nad Wisłą. - Bez znajomości historii PRL-u, trudno zrozumieć, co dzisiaj dzieje się dzisiaj w Polsce. Ogromna część naszego życia politycznego sięga korzeniami do PRL-u, do czasów komunizmu - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski. Pytany o oczekiwania nauczycieli i niedawno zawieszony strajk tej grupy zawodowej, stwierdził, "chcemy rozmawiać z nauczycielami, aby ulepszyć polską szkołę".

- Najważniejszym zadaniem polskiej szkoły jest nauczenie i wychowanie przyszłych pokoleń Polaków tak, żeby to byli dobrzy patrioci i uczciwi ludzie - powiedział. - Trzeba rozmawiać ze wszystkimi środowiskami zainteresowanymi polską oświatą - dodał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/IAR/tb

----------------------------

Data emisji: 07.06.2019

Godzina emisji: 10.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Lisiecki (PiS): wierzę, że wygramy wybory parlamentarne

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 08:00
- Ministrowie, którzy odeszli do Parlamentu Europejskiego, byli bardzo dobrzy. To lokomotywy naszych list, ale nie ma w PiS ludzi niezastąpionych. Ci, którzy przyjdą na ich miejsce, będą mieli możliwość wykazania się. To może stanowić pewną trudność, ale wierzę, że wygramy wybory parlamentarne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 10:01
- Rekonstrukcja rządu to elegancka kosmetyka. Jarosław Kaczyński, dzięki świetnemu wynikowi w wyborach do Parlamentu Europejskiego, dostał możliwość, aby rząd spokojnie funkcjonował do jesiennych wyborów parlamentarnych - mówił w PR24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"). O rekonstrukcji rządu oraz obchodach rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku dyskutowali także Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie") oraz Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Warzecha: to jest rekonstrukcja techniczna

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 10:01
- Chodzi o to, by rząd sprawnie funkcjonował przez kilka miesięcy do wyborów. To jest rekonstrukcja techniczna, co nie znaczy, że jest bez znaczenia. Nominacja Jacka Sasina świadczy o tym, że jest potrzebny ktoś bardzo sprawny w istotnym miejscu, właśnie na przedwyborcze miesiące - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha (Do Rzeczy). Gośćmi Debaty poranka byli również Agaton Koziński (Polska The Times) i Józef Orzeł (Klub Ronina).
rozwiń zwiń