X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Buzek: propozycje decentralizacji są miałkie merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:43
- Sygnatariusze tez samorządowych nieco się kompromitują, bo jakby nie zdawali sobie sprawy, że już teraz samorząd terytorialny realizuje te zadania - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 bielski radny Janusz Buzek (Porozumienie).
Audio
  • 6.06.19 Janusz Buzek: w pomyśle decentralizacji chodzi bardziej o efekt marketingu politycznego
Radny Porozumienia w Bielsku-Białej Janusz Buzek
Radny Porozumienia w Bielsku-Białej Janusz BuzekFoto: Janusz Buzek / Facebook

We wtorek odbyła się sesja "Samorządna Rzeczpospolita" zorganizowana w ramach odbywającego się w dniach 1-11 czerwca w Gdańsku Święta Wolności i Solidarności dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r. 

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyło się też spotkanie Samorządna Rzeczpospolita z udziałem ponad 400 polskich samorządowców. Zaprezentowano na nim 21 tez zawierających propozycje zmian dotyczących funkcjonowania samorządów, przede wszystkim wzmocnienia ich kompetencji. Tezy mają zostać poddane debacie i – po ewentualnych modyfikacjach, zaprezentowane ponownie – 31 sierpnia 2019 roku, jako postulaty Samorządnej Rzeczpospolitej. "Na ich podstawie przygotujemy projekty ustaw, które złożymy pod obrady nowego parlamentu RP" – poinformowali po spotkaniu samorządowcy. 

Janusz Buzek, radny PiS z Bielska-Białej uważa, że "dużo tych tez samorządowych to szereg ogólników, »wodolejstwa«". - Sygnatariusze tez samorządowych nieco się kompromitują, bo jakby nie zdawali sobie sprawy, że już teraz samorząd terytorialny realizuje te zadania - powiedział.

Gość PR24 mówił, że zapoznał się i z 21 tezami samorządowców, i projektem "Zdecentralizowana Rzeczpospolita", który proponuje Inkubator Umowy Społecznej. Jego zdaniem te propozycje są "miałkie merytorycznie". - Prawdopodobnie rzeczywiście chodzi bardziej o efekt marketingu politycznego - powiedział. - Gdybym miał doradzać tym ludziom, to nie napisałbym 21 tez, tylko pięć czy siedem, jasnych i klarownych - dodał.

Z Tomaszem Rzymkowskim rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/msze

---------------------------------

Data emisji: 6.06.19

Godzina emisji: 15.33

Czytaj także

Projekt decentralizacji Polski. Wojewoda lubelski: to dekompozycja państwa

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 09:10
- Jeżeli dochodzi do próby likwidacji kilku kluczowych ministerstw, takich jak resort rolnictwa, zdrowia, edukacji, rodziny, to tak naprawdę jest to przekazanie daleko posuniętej autonomii do poszczególnych regionów, czyli dekompozycja państwa polskiego - mówił wojewoda lubelski i konstytucjonalista dr hab. Przemysław Czarnek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: podważanie państwowości polskiej powinno być karalne

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 13:51
- Podważanie państwowości polskiej powinno być karalne. Landyzacja ma uzasadnienie historyczne w Niemczech. Polska dochodziła do państwa drogą walki. Skąd wściekły atak na naszą państwowość? Z sukcesów państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
rozwiń zwiń