X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Leszek Miller: byłoby błędem, gdyby Koalicja Europejska się rozpadła

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 15:12
- Mimo iż Koalicja Europejska przegrała z PiS, to jednak jest to w tej chwili jedyny blok wyborczy, który może stawić czoła naszym rywalom - powiedział w Polskim Radiu 24 były premier Leszek Miller.
Audio
  • 5.06.19 Leszek Miller: każdy, kto chciałby opuścić Koalicję Europejską, powinien się nad tym zastanowić
Leszek Miller
Leszek MillerFoto: PR24 / Adam Koniecki

Sojusz Lewicy Demokratycznej (wchodzący w skład Koalicji Europejskiej) otrzymał pięć europoselskich nominacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Leszek Miller jest zdania, że jest to "bardzo dobry wynik". - Mamy tyle mandatów, ile mieliśmy pięć lat temu - wskazał.

- Pomału odzwyczajam się od polskiej polityki, coraz częściej myślę o tym, co będę robił w Parlamencie Europejskim - przyznał były premier. Jego zdaniem jesień na krajowej scenie politycznej "będzie gorąca" ze względu na wybory parlamentarne.

Leszek Miller wypowiedział się również na temat przyszłości Koalicji Europejskiej. W jego opinii, pomimo porażki w wyborach, "to jest w tej chwili jedyny blok wyborczy, który może stawić czoła naszym rywalom". - Byłoby błędem, gdyby Koalicja Europejska uległa rozpadowi - ocenił.

- Wszystkie ugrupowania, które chcą startować samodzielnie, mówię o partiach opozycyjnych, powinny pamiętać, że w wyborach do Sejmu nie liczy się tylko procent oddanych głosów. (...) Żeby zdobyć mandat w przeciętnym okręgu, trzeba mieć nie pięć, ale dziesięć procent poparcia. Niech sobie więc mniejsze ugrupowania odpowiedzą na pytania, czy są w stanie przekroczyć tę barierę - mówił gość PR24.

Odnosząc się do składu Koalicji Europejskiej, Leszek Miller powiedział, że "mało prawdopodobne jest" dołączenie do niej Wiosny. - Po pierwsze, Robert Biedroń sam wyklucza taką możliwość. Po drugie, poważnie traktuję oświadczenia PSL, które mówi, że z Wiosną w Koalicji się na pewno nie pomieści - wskazał były premier.

Pytany o losy ludowców w KE, stwierdził, że wciąż oczekuje decyzji działaczy Stronnictwa. - Zdaje się, że większościowa orientacja w PSL nie wyklucza pozostania w Koalicji - mówił polityk.

Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/msze

------------------------------------

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: wybory do Parlamentu Europejskiego oceniam pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 10:05
- Mamy pięć mandatów, tyle samo, co 5 lat temu. Wzięliśmy równo 6 proc. głosów, czyli tyle samo, co Wiosna. Zaproponowaliśmy osoby, które się sprawdzą w Parlamencie Europejskim. Sytuacja jest stabilna – oceniał w "Sygnałach dnia" wynik wyborczy SLD szef tego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: gdybym zbudował blok lewicowy, nie byłoby nas w Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:12
- Sojusz Lewicy Demokratycznej w każdych wyborach dostaje w granicach 1,2 mln głosów. Nie baliśmy się wejść w Koalicję Obywatelską, ponieważ nie baliśmy się, że utracimy tożsamość - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
rozwiń zwiń