X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz: PO systematycznie i urzędowo wspiera pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 15:00
- Platforma Obywatelska wpiera, ukrywa i chroni pedofilię. Ich środowisko robi to systematycznie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS i b. minister obrony narodowej.
Audio
  • 18.05.19 Antoni Macierewicz o zaostrzeniu kar za pedofilię
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24 / Adam Koniecki

W opracowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości obszernej nowelizacji Kodeksu karnego główne zmiany w obszarze walki z pedofilią zakładają, że za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat, najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, a najcięższe zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać. Zmiany zakładają również likwidację tzw. kar w zawieszeniu dla pedofilów. Ponadto w rejestrze pedofilów zostanie ujawniony zawód skazanych.

Czytaj więcej
poslowie-1200-pap.jpg
Rząd zaostrza kary za pedofilię. Zobacz, co się zmieni w prawie

- Platforma Obywatelska sprzeciwiła się zaostrzeniu kar za pedofilię i próbowała zablokować przegłosowaną nowelizację ustawy. Chcieli zerwać kworum - przypomniał Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS podkreślił również, że "Rafał Trzaskowski próbuje wymusić na polskich samorządach wprowadzanie pedofilii". - Czymże innym jest wprowadzanie reguły, żeby czterolatkowie byli uczeni technik seksualnych. To jest pedofilia urzędowa w majestacie prawa, którą legalizuje i wspiera Platforma Obywatelska - dodał.

Gość PR24 odniósł się również do zachowania posła PO Sławomira Nitrasa, który podczas sejmowej debaty na sali plenarnej rzucił w Jarosława Kaczyńskiego dziecięcymi bucikami. - To było chamskie zachowanie, które burzyło wszelkie parlamentarne i ludzkie zasady. Nie jest to jednak w stanie zasłonić wieloletnich działań propedofilskich ze strony jego formacji. Żadne okrzyki i gesty nie zmienią istoty rzeczy - komentował b. szef MON.

Na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

- Bardzo często ludzie o skłonnościach pedofilskich byli wybierani i kierowani do seminariów po to, by Kościół rozkładać od wewnątrz i stawać się wtyczkami służby bezpieczeństwa - przypomniał Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS zauważył również, że na plebanię do przywołanych w filmie księży przychodzili ludzie lewicy, którzy później współtworzyli PO. - Podobnie było z ks. Cybulą, który był w najbliższym otoczeniu Lecha Wałęsy. To środowisko po dzień dzisiejszy Platforma wspiera - mówił gość programu.

Czytaj więcej
kadr.jpg
"Debata PR24". Film braci Sekielskich i zaostrzenie kar za pedofilie. Komentarze publicystów

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 18.05.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaostrzenie kar za pedofilię. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 14:12
"Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchronią przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii. PiS jest w stanie poprzeć komisję, która będzie badała sprawę pedofilii we wszystkich środowiskach" - powiedział w piątek w Łodzi Jarosław Kaczyński. Wystąpienie prezesa partii rządzącej komentowali publicyści: Robert Tekieli i Krzysztof Karnkowski.
rozwiń zwiń