X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Chróstny: należy budować zaufanie pomiędzy przedsiębiorcą a administracją publiczną

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 11:11
- Od samego początku, jako Ministerstwo Przedsiębiorczości I Rozwoju wskazywaliśmy, że nie popieramy tego pomysłu i uważamy, że jest on szkodliwy zarówno dla gospodarki samych przedsiębiorców – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Chróstny, dyrektor departamentu analiz gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • 17.05.19 Tomasz Chróstny - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

- Nie będzie żadnych nowych mechanizmów w sprawie testu przedsiębiorcy - zapewnił w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia przedstawicielstwa polskiego biznesu i nauki w Brukseli.

Od kilku miesięcy media donosiły o pracach w Ministerstwie Finansów nad stworzeniem tzw. testu przedsiębiorcy. Jego wprowadzenie miałoby umożliwić stwierdzenie, kto rzeczywiście jest przedsiębiorcą, a kto korzysta z preferencyjnego opodatkowania. Oznaczałoby to także wprowadzenie wyższych podatków dla mikroprzedsiębiorców, którzy świadczą usługi tylko dla jednego podmiotu i wystawiają jedną fakturę w miesiącu.

- Uznajemy, że w partnerstwie, jakie staramy się budować między przedsiębiorcami administracją publiczną istotne jest zarówno zaufanie, jak i pewna wolność, tak aby osoby które chcą być przedsiębiorcami i podejmować to ryzyko, mogły realizować w pełni to powołanie. Wiele działań, które już wprowadziliśmy zostało przeprowadzone po to, aby ułatwić życie przedsiębiorcom. Pomysły takie jak tzw. test przedsiębiorcy uderzają w relację zaufania pomiędzy podmiotami i powodują poczucie zagrożenia, że to administracja publiczna będzie decydowała o tym, czy jestem przedsiębiorcą, czy nie, łącznie z bardzo poważnymi konsekwencjami podatkowymi - zwracał uwagę Tomasz Chróstny.

Zamiast proponowanego pierwotnie testu, resort finansów zaproponował uszczelnienie kwalifikacji przychodów - zmiany miałyby być wypracowane wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju (MIiR) i Radą Dialogu Społecznego.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka

PR24/ka

---------------------------

Data emisji: 19.05.2019

godz. emisji: 10:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Test przedsiębiorcy odwołany

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:50
Firmy mogą odetchnąć z uglą. Nie będzie testu przedsiębiorcy - poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. To ucięcie długich spekulacji czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą musiały wykazywać, że faktycznie prowadzą biznes.
rozwiń zwiń