X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Tylko nie mów nikomu" - film braci Sekielskich. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:00
- Nie ma taryfy ulgowej dla pedofilów. Film braci Sekielskich to atak na pedofilię, a nie na Kościół - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. Do tematu odniół się również Jerzy Jachnik, poseł Kukiz'15.
Audio
  • 14.05.19 Paweł Pudłowski (Nowoczesna) o problemie pedofilii w kontekście filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  • 14.05.19 Jerzy Jachnik (Kukiz'15) o pedofilii w Kościele i efektach filmu "Tylko nie mów nikomu"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

Czytaj więcej
201905140815_jaroslawgowin 1200.jpg
Walka z pedofilią. Jarosław Gowin: Kościół nie zdał egzaminu w tej sprawie

- Ten film obnażył proceder. Pokazał nazwiska i twarze osób, które były w to zamieszane - zauważył Paweł Pudłowski. Poseł podkreślił również, że pedofilia jest chorobą. - Te osoby trzeba eliminować z możliwości współbycia z dziećmi. Jeżeli jest zakaz prowadzenia zajęć z dziećmi, to ten zakaz trzeba respektować - dodał.

Gość programu skomentował również fakt, że Nowoczesna nie poparła rejestru pedofilów, który wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. - Byliśmy za powstaniem rejestru pedofilów, natomiast nie publicznie otwartego dla każdego. Chcieliśmy, by wgląd do niego miały tylko odpowiednie służby - komentował Paweł Pudłowski.

Jerzy Jachnik stwierdził zaś, że Kościół zbyt długo czekał z rozliczeniem pewnych spraw i dlatego jest to teraz wykorzystywane w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. - Film  braci Sekielskich ma jednak na celu wpisanie się w antyklerykalizm w Polsce, który zaczął się wraz z Komitetem Obrony Demokracji i teraz poszerza go "Wiosna" Roberta Biedronia - powiedział poseł Kukiz'15.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 14.35, 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zgorzelski o filmie Tomasza Sekielskiego: data emisji znalazła się w oku cyklonu kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:17
- Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" uruchomił efekt kuli śnieżnej i teraz w wymiarze politycznym zaczyna się licytacja na pomysły dotyczące walki z pedofilią. PSL w tym wyścigu jednak nie uczestniczy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Włodarczyk: atakiem na Kościół są księża pedofilie, a nie film Tomasza Sekielskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 19:18
- Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", to nie jest atak na Kościół. Atakiem na Kościół jest grzech i księża pedofile - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jarosław Włodarczyk. Gościem audycji był również Marek Król z tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń