X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak po zawieszeniu strajku w oświacie: środowisko nauczycielskie zorientowało się, że idzie zgubną ścieżką

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 13:35
- Gratuluję Sławomirowi Broniarzowi tego, że po kilku tygodniach wpadł na ten pomysł i przerwał strajk - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Pietrzak. - To było robione, żeby szkodzić Polsce - przekonywał.
Audio
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza od soboty od godz. 6.00 rano strajk w placówkach edukacyjnych - poinformował szef związku Sławomir Broniarz. - Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z "Solidarnością" - dodał.

Według Jana Pietrzaka, decyzja ogłoszona przez szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego jest jedyną możliwą. - Bardzo dobrze się stało. Gratuluję Sławomirowi Broniarzowi tego, że po kilku tygodniach wpadł na ten pomysł, który mu też w tym studio podpowiadaliśmy. Mówiliśmy, że to niemądre. Prosiliśmy, żeby przestał, bo szkodzi Polsce i szkodzi młodzieży. Mówiliśmy, że nie ma co z dziećmi walczyć, z ich maturami, z ich egzaminami - powiedział Jan Pietrzak.

Pytany, co jego zdaniem zdecydowało o tym, że od najbliższego poniedziałku nauczyciele wrócą do pracy, stwierdził, że może stało się to "dzięki miękkiej perswazji premiera Mateusza Mazowieckiego". - Środowisko nauczycielskie też się zorientowało, że idzie zgubną ścieżką - powiedział Jan Pietrzak.

Gość PR24 powoływał się w rozmowie na tekst Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog, pod tytułem „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd”. - Strajk został wymyślony w pracowni psychologii społecznej. Chodziło o to, żeby szkodzić obecnemu rządowi. "Niech Polska stanie: wyłączmy rząd". To nauczyciele mieli "wyłączyć rząd". To była sprawa robiona, żeby szkodzić Polsce - przekonywał Jan Pietrzak. 

Więcej w audycji

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/tb, IAR

---------------------------

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 13.09

Czytaj także

Zbigniew Gryglas: oburzające jest to, że oświatowe związki zamierzają blokować egzaminy maturalne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:47
- Oburzające jest to, że związek nauczycieli - osób, które powinny dbać o dobro naszych dzieci - sięga po takie środki jak blokowanie egzaminów maturalnych. Z sondażu wynika, że 80 proc. Polaków nie akceptuje formy protestu, która uderza w uczniów - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia.
rozwiń zwiń