X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Jerzy Targalski: chaos na Ukrainie jest w interesie Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:11
- Najważniejszym celem rosyjskim jest to, by Ukraina była niesterowalna, słaba, rozdarta wewnętrznymi walkami i pogrążona w chaosie. To, że Wołodymyr Zełenski nazwał rosyjska agenturę w Donbasie powstańcami świadczy o tym, że chce się dogadać z Rosją. Jednak nowy prezydent musi się liczyć także z czynnikami zewnętrznymi, jeśli nie będzie ostrożny, to będzie początek jego końca – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
  • 23.04.19 dr Jerzy Targalski o wyborach prezydenckich na Ukrainie
Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z prasą po ogłoszeniu sondaży exit-poll. 21.04.2019
Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z prasą po ogłoszeniu sondaży exit-poll. 21.04.2019Foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Ekspert zaznaczył, że wraz ze zwycięstwem Wołodymyra Zełenskiego prezydent Władimir Putin nie zyskał wpływów na Ukrainie.  - Stany Zjednoczone, które zainwestowały dużo na Ukrainie w tej chwili zapowiadają, że będą w dalszym ciągu ją wspomagały. Co więcej, poprzez środowiska żydowskie będą miały wpływ na nowe władze. Jeśli Zełeński podejmie próbę dogadania się z Rosją, będziemy mieli do czynienia z kolejnym Majdanem - stwierdził gość audycji.

Dr Jerzy Targalski podkreślał, że za nowo wybranym prezydentem stoi Ihor Kołomyjski, jeden z najbogatszych oligarchów ukraińskich i działacz żydowski, sponsorujący sektę Chabad Lubawicz. – Kołomyjski odgrywał bardzo ważną i pozytywna rolę na początku okresu po Majdanie, kiedy trzeba było stawić opór agresji rosyjskiej finansując ochotnicze bataliony. Po pewnym czasie doszło do konfliktu między nim a Petrem Porszenko, który odsunął oligarchę – przypominał.

Oficjalne wyniki wyborów na Ukrainie mają być ogłoszone do 4 maja. Według wyników wstępnych na ubiegającego się o reelekcję Petra Poroszenkę zagłosowało 24,5 proc. Ukraińców. Jego rywala Zełenskiego poparło 73,1 proc. głosujących.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakim prezydentem będzie Wołodymyr Zełenski?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 22:34
- Wydaje się, że po wyborach prezydenckich na Ukrainie Rosja szuka z nią pewnego dialogu, bo oczekuje, że Wołodymyr Zełenski będzie słabym politykiem. Niestety, ale w sprawach polityki zagranicznej jest on dyletantem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Nieczypor z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Waszczykowski: jest oczekiwanie, że Zełenski odejdzie od poparcia radykałów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 08:35
- Wołodymyr Zełenski uzyskał duże poparcie na wschodzie i południu Ukrainy, tam tradycje UPA i Bandery są trzeciorzędne. Jest oczekiwanie, że nowy prezydent odejdzie od poparcia radykałów i narodowców ukraińskich, na które zdecydowali się w ostatnich latach prezydenci Petro Poroszenko i Wiktor Juszczenko, co miało negatywny wpływ na nasze relacje z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 były minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń