X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Elżbieta Kruk: chcemy odnowy Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:55
- Chcemy odnowy Unii Europejskiej, powrotu do tradycyjnych wartości, na których została ufundowana, do jej klasycznych korzeni greckich, rzymskich i przede wszystkim chrześcijańskich, tak jak ją zaprojektowali ojcowie założyciele, a od których odeszła dzisiaj daleko - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Kruk, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • 15.04.19 Elżbiet Kruk: wierzę, że po wyborach geografia polityczna w Parlamencie Europejskim się zmieni
Posłanka PiS Elżbieta Kruk
Posłanka PiS Elżbieta KrukFoto: archiwum własne

Elżbieta Kruk zauważyła, że Unia Europejska odeszła daleko od zasad wskazanych przez ojców założycieli, od solidarności i pomocniczości. - Bo cóż to za solidarność, jeśli pomyślimy np. o Nord Stream 2 lub o tym, jak rozumiana jest rola Komisji Europejskiej. Ani traktaty, ani zasady, na których została ufundowana Unia Europejska, nie dają podstaw do wtrącania się w wewnętrzne sprawy poszczególnych państw członkowskich, jak to się dzieje w przypadku Polski. Jesteśmy chłopcem do bicia, spotyka to też inne państwa, np. Węgry. To na pewno trzeba zmienić - podkreślała.

Posłanka odniosła się do m.in. do konfliktu wokół reformy sądownictwa. - Jeśli mamy opozycję, która wymyśla sobie, że w ich własnym kraju stosuje się jakieś antydemokratyczne praktyki, i donosi o tym, to rezultat jest jeden. Każdy czuje się uprawniony do pouczania Polaków - stwierdziła.

- Wierzę, że po wyborach geografia polityczna w Parlamencie Europejskim się zmieni. Wskazuje na to m.in. wzrost popularności partii konserwatywnych w krajach członkowskich Unii. Prowadzimy rozmowy o przyszłej współpracy w Parlamencie Europejskim, to są Włochy, Hiszpania, także Węgry - komentowała Elżbieta Kruk.

Podszas sobotniej konwencji PiS w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński przedstawił kandydaturę otwierającej listy partii do PE z okręgu lubelskiego Elżbiety Kruk. Ocenił przy tym, że w UE "trwa i zawsze trwała rozgrywka interesów". - Ale jednocześnie dzisiaj mamy tę wielką ofensywę ideologiczną, którą widzimy także w Polsce, i trzeba się jej przeciwstawiać. I Elżbieta Kruk jest osobą, która będzie to umiała zrobić, twardo, konsekwentnie i kompetentnie - powiedział Jarosław Kaczyński.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 13.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Kruk: Unia Europejska musi wrócić do korzeni, które budowały ją przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:26
- Unię Europejską należy zmieniać, ona musi wrócić do korzeni klasycznych, greckich, rzymskich i chrześcijańskich, które budowały ją przez wieki - powiedziała w sobotę na konwencji regionalnej PiS liderka lubelskiej listy tej partii do PE Elżbieta Kruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: na strefie euro zyskują Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 11:11
- Ludzie obawiają się przyjęcia euro, Litwini czy Słowacy "głosują nogami" i jeżdżą do Polski na zakupy od produktów spożywczych po art. gospodarstwa domowego. To pokazuje, że różnica cen po przyjęciu waluty jest bardzo wyraźna. W sytuacji, kiedy płace nie nadążają za cenami w Europie Zachodniej euro obniża poziom życia – mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń