X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Gryglas: oburzające jest to, że oświatowe związki zamierzają blokować egzaminy maturalne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 14:47
- Oburzające jest to, że związek nauczycieli - osób, które powinny dbać o dobro naszych dzieci - sięga po takie środki jak blokowanie egzaminów maturalnych. Z sondażu wynika, że 80 proc. Polaków nie akceptuje formy protestu, która uderza w uczniów - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia.
Audio
  • 15.04.19 Zbigniew Gryglas (Porozumienie) o strajku nauczycieli
Zbigniew GryglasZbigniew Gryglas
Zbigniew Gryglas Zbigniew GryglasFoto: PR24

Wicepremier Beata Szydło podziękowała nauczycielom, którzy pracują, dzięki czemu ponad 377 tys. uczniów ósmych klas szkół podstawowych przystąpiło do testów. - Chcę podziękować wszystkim nauczycielom, którzy dzisiaj pracują w czasie egzaminów, a także wszystkim dyrektorom szkół, którzy przygotowali komisje egzaminacyjne. Cieszymy się, że młodzież może pisać w spokoju. Do środy kolejne dni, kiedy egzamin będzie się odbywał, a potem oczywiście matury, które również będą przeprowadzone - powiedziała wicepremier.

Czytaj więcej
PAP Beata Szydło 4 1200.jpg
Beata Szydło: premier w poniedziałek lub we wtorek przedstawi "koncepcję okrągłego stołu"

- Mam nadzieje, że nauczyciele i związkowcy posłuchają apelu premiera Mateusza Morawieckiego i w Wielkim Tygodniu zawieszą strajk. Stres uczniów związany z protestem jest naprawdę niepotrzebny - podkreślił Zbigniew Gryglas. Poseł zauważył również, że rząd Zjednoczonej Prawicy od początku wspiera podwyżkę wynagrodzeń pracowników oświaty. - Rząd dokonał nawet dwukrotnej podwyżki płac beż żadnego przymusu i pistoletu strajkowego. Przedstawiciele władzy sami z siebie stwierdzili, że pensje nauczycieli są zbyt niskie - dodał.

Gość programu stwierdził także, że problemy oświaty nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zbyt niskich pensji nauczycieli, a rząd przebudowuje cały system. - Jest bardzo wiele działań, które na trwałe zmieniają polską edukację. Szczególną wagę przykładam do szkolnictwa zawodowego. Wprowadzamy sprawdzony na Zachodzie system dualny - powiązanie szkolenia w placówkach oświatowych z doświadczeniem w przedsiębiorstwach - komentował Zbigniew Gryglas.

8 kwietnia rozpoczął się ogólnokrajowy strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Mimo to sprawnie przeprowadzono egzamin gimnazjalny, ale szef ZNP twierdzi, że zagrożone mogą być matury. Minister edukacji narodowej nie wyobraża sobie jednak, że brak rad klasyfikacyjnych uniemożliwi uczniom przystąpienie do matury.

Czytaj więcej
Sebastian Kaleta _1200.jpg
Sebastian Kaleta o strajku nauczycieli: niepojęte, że zostawili uczniów w najważniejszym momencie, czyli w czasie egzaminów

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier do nauczycieli: apeluję o zawieszenie protestu na okres Wielkiego Tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 06:01
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do strajkujących nauczycieli, by na okres Wielkiego Tygodnia zawiesili swój protest. Poprosił również o to, by rozpoczynające się w poniedziałek egzaminy ósmoklasisty przebiegły bez zakłóceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Gil: uczniowie stali się politycznymi zakładnikami strajku nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:00
- W tym momencie sprawa nauczycieli oderwała się od podstawy. Mniej mówimy o reformie oświaty i zarobkach, a coraz więcej jest w tym wszystkim czystej kalkulacji politycznej, której zakładnikami stali się uczniowie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z KUL. Trwający strajk pracowników oświaty komentowali również eksperci i publicyści: dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica) oraz Karol Gac ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Broniarz: wiele przedszkoli wycofało się ze strajku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:04
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz powiedział, że niektóre przedszkola w Polsce zdecydowały się wycofać ze strajku nauczycieli.
rozwiń zwiń