X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wydarzenia kulturalne z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 12:07
Widowisko "Gramy dla Europy", koncert "Symfonia Europejska" z udziałem Radzimira Dębskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz piknik - m.in. takie wydarzenia zaplanowało Narodowe Centrum Kultury w związku z 15. rocznicą przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. W Polskim Radiu 24 do tematu odniósł się prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.
Audio
  • 12.04.19 Prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK, o wydarzeniach kulturalnych związanych z 15. rocznicą przystąpienia Polski do UE.
Każda złotówka z UE generuje 64 grosze na inwestycje ze środków krajowych - podaje MIiR.
Każda złotówka z UE generuje 64 grosze na inwestycje ze środków krajowych - podaje MIiR.Foto: artjazz/shutterstock.com

W środę 1 maja w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się koncert "Symfonia Europejska". W pierwszej części wydarzenia Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Łukasza Borowicza wykona poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" oraz IX Symfonię d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena. Następnie Radzimir Dębski zaprezentuje utwory "CRUX" oraz "Historia Jazzu".

Tego samego dnia NCK zaprasza na piknik "Rodzinna Europa", organizowany w Łazienkach Królewskich. W programie znajdą się m.in. polsko-unijny quiz, gry słowne, konkursy, spektakl taneczny oraz warsztaty kuglarskie. Wydarzenie przygotowano we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie.

W sobotę 4 maja na stołecznym pl. Piłsudskiego odbędzie się koncert "Chórem za Europą", podczas którego będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory z listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2004-19 w wykonaniu m.in. chórów Sound'n'Grace, Gospel Rain oraz Kameralnego Chóru Akademickiego UAM w Poznaniu.

Program jubileuszu dopełni wystawa plenerowa "Ojcowie Założyciele UE", którą będzie można oglądać od 30 kwietnia do 24 maja przed Galerią Kordegarda. Ekspozycja przedstawi sylwetki m.in. Roberta Schumana, Konrada Adenauera, Józefa Retingera i Karola Wojtyły. Odpowie m.in. na pytania, czym jest wspólnota europejska i jakie są jej duchowe korzenie.

PAP/Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 11.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt "I co z tym światem?". Refleksja nad kulturą

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 10:01
Projekt "I co z tym światem?" to przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne organizowane przez Fundację Anioły Kultury, które powstało z inicjatywy grupy licealistów, uczniów mgr Katarzyny Włodkowskiej, wyróżnionej nagrodą Nauczyciela Roku 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Orient i Ornament" wyrazem twórczości Olgi Wolniak

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 10:00
Do 5 maja w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku można oglądać wystawę "Orient i Ornament", której autorką jest Olga Wolniak. W Polskim Radiu 24 rozmowa z artystką o jej pasjach, sztuce i twórczości.
rozwiń zwiń