X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mec. Lech Obara: Niemcy zdemolowali system wykonywania wyroków

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 20:12
– To Niemcy zdemolowali system wykonywania wyroków. Nie wykonują twardych praw, które należałoby na nich wymusić – wskazał mec. Lech Obara ze Stowarzyszenia Patria Nostra. W Polskim Radiu 24 rozmowa m.in. o wyrokach sądowych dotyczących obywateli i państwa polskiego. Do tematu orzecznictwa europejskiego wymiaru sprawiedliwości odniósł się również Łukasz Gojke z Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • 9.04.19 Mec. Lech Obara: Komisja Europejska, w oparciu o mgliste podstawy prawne, wkracza w sferę urządzenia wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Karol Tendera (P) z adwokatem Lechem Obarą (L) na sali rozpraw. Karol Tendera wytoczył niemieckiej telewizji ZDF proces za użycie w omówieniu programu sformułowania polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz.
Karol Tendera (P) z adwokatem Lechem Obarą (L) na sali rozpraw. Karol Tendera wytoczył niemieckiej telewizji ZDF proces za użycie w omówieniu programu sformułowania "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz".Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Wyroki wobec producenta serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i niemieckiej telewizji ZDF oraz wobec niemieckiego przedsiębiorcy, które nakazują z ich strony zadośćuczynienie i przeprosiny. To przykłady decyzji sądowych w sprawach polskich obywateli poszukujących ochrony prawnej. Pełnomocnikiem jednego z nich, Karola Tendery, byłego więźnia obozu w Auschwitz, jest mec. Lech Obara.

– Jeszcze nic nie jest przesądzone, choć rokowanie są złe. Mimo obowiązywania przepisów prawa międzynarodowego, które bezwarunkowo nakazują wykonywać prawomocne wyroki, okazało się, że pierwszy raz w historii niemiecki Sąd Najwyższy uznał, że wyrok, który zapadł w Sądzie Krajowym w Koblencji, narusza porządek prawny RFN. Stwierdzono, że wyrok nie będzie wykonany. Wkroczono merytorycznie w treść wyroku, co jest zabronione. Z tego względu istnieje zagrożenie dla wyroku, jaki zapadł wobec niemieckiego biznesmena. Niemcy zdemolowali system wykonywania wyroków. Nie wykonują twardych praw, które należałoby na nich wymusić – podkreślił mec. Lech Obara.

Łukasz Gojke odniósł się do postawy Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, który od dłuższego czasu ma zastrzeżenia do stanu polskiej praworządności oraz reformy sądownictwa, a przy okazji wspiera politycznie ruch Roberta Biedronia oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. – Od dłuższego czasu obserwuję poczynania tego pana i nie mogę wyjść z podziwu, że w Europie nie ma żadnych sił, które sprowadziłyby go na ziemię. Ustawia się po jednej ze stron w okresie wyborczym, a także szuka bezustannie dziury w całym w naszym systemie sprawiedliwości – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.

Z mec. Lechem Obarą i Łukaszem Gojke rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Karol Karski: Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej staje się narzędziem w rękach sił politycznych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 14:10
– TSUE staje się narzędziem w rękach sił politycznych chcących, by poszczególne państwa członkowskie były podporządkowane instytucjom unijnym, które jednocześnie są podporządkowane Niemcom – ocenił prof. Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. W audycji "Sztuka Słuchania Ekstra" rozmowa o jakości stanowienia prawa i sądownictwa Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Zybertowicz: opinia TSUE będzie miała walor propagandowo-kampanijny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:57
- Opinia TSUE w sprawie KRS będzie opinią polityczną obudowaną narracją praworządnościową, którą historycy potraktują kiedyś jako próbę ingerencji w sprawy państwa członkowskiego Unii Europejskiej - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP. - Polaków, chcących uporządkować swoje sprawy, próbuje się postawić na baczność - dodał.
rozwiń zwiń