X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybory na Ukrainie. "Kampania jak niesamowite igrzyska"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:09
Do drugiej tury w wyborach prezydenckich na Ukrainie przeszli komik Wołodymyr Zełenski i urzędujący szef państwa Petro Poroszenko. O wyborczej walce u naszego wschodniego sąsiada w Polskim Radiu 24 mówił dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • 04.04.19 Łukasz Jasina: kampania na Ukrainie jest widowiskowa jak igrzyska
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiFoto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

Na Zełenskiego głosowało 30,24 procent wyborów, a na Poroszenkę 15,95 procent. Trzecie miejsce zajęła była premier Julia Tymoszenko, która otrzymała 13,4 procent poparcia.

Gość Polskiego Radia 24 mówił między innymi o szansach kandydatów w drugiej turze, która ma się odbyć 21 kwietnia. - Prezydent Poroszenko musiałby dokonać w tym momencie niemalże cudu, aby wygrać. W tej chwili raczej wszystko wskazuje na zwycięstwo Zełenskiego – podkreślił Łukasz Jasina.

Jego zdaniem kampania na Ukrainie to "niesamowite widowisko, niesamowite igrzyska". - To dowodzi tego, że ta kampania przez 2,5 tygodnia będzie jakąś permanentną "ucieczką do przodu" i zaskakiwaniem. Obok kampanii Donald Trump – Hillary Clinton, to będzie kolejna, która przejdzie do historii sporów wyborczych tej dekady. Nie było jeszcze czegoś takiego na świecie - powiem z przerażeniem - jak ta kampania. Bo to oznacza brak jakiejkolwiek dyskusji merytorycznej, nieprzewidywalność, tracenie standardów i wprowadzenie igrzyskowego stylu do kampanii wyborczej. Chciałbym mieć racjonalną kampanię i obliczalnych kandydatów u naszego wschodniego sąsiada – zaznaczył gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24

--------------------

Data emisji: 04.04.2019

Godzina emisji: 15.35

Czytaj także

Ukraina: są dokładne wyniki I tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 09:39
Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy zakończyła w czwartek liczenie elektronicznych protokołów z niedzielnych wyborów prezydenckich i potwierdziła, że do ich drugiej tury przeszli komik Wołodymyr Zełenski i urzędujący szef państwa Petro Poroszenko.
rozwiń zwiń