X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Meysztowicz o deklaracji LGTB+: PiS poszło na ideologiczną wojnę

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:35
- To, że na mitingu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prezes Jarosław Kaczyński przez 20 minut mówił o podziale ideologicznym, świadczy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość wykorzystało deklarację LGBT+, zrobiło z niej demona – mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
Audio
  • 14.03.19 Jerzy Meysztowicz o sporze wokół deklaracji LGBT+
Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.Foto: PR24

Poseł Nowoczesnej odniósł się do dyskusji wokół dokumentu podpisanego przez prezydenta Warszawy. – Prawo i Sprawiedliwość szło do poprzednich wyborów pod hasłem "nie wpuścimy ani jednego uchodźcy". Ten temat już się wyczerpał, fali uchodźców nie ma, trzeba było znaleźć nowego wroga. Jeśli PiS nie będzie miało wroga, przestanie istnieć. W związku z tym wytoczyli najcięższe działa i poszli na wojnę ideologiczną. Ja się na tę wojnę nie wybieram – zaznaczył gość audycji.

Gość podkreślał, że zajęcia edukacyjne, o których mówi deklaracja, nie są obowiązkowe. – Są osoby, które rezygnują z lekcji religii, tak samo można będzie zrezygnować z lekcji o których mowa w dokumencie, nie ma żadnego przymusu. Ta deklaracja nie ma aż takiej wagi, aby robić z niej podmiot ideologicznego sporu na skalę całego kraju – zauważył.

Jerzy Meysztowicz podkreślał potrzebę obrony przed dyskryminacją grup nią dotkniętych. - Trzeba równo traktować wszystkich pokrzywdzonych w Polsce, także tych, którzy mają ograniczoną swobodę działania i skarżą się na dyskryminację czy brak równouprawnienia. Między innymi jest to grupa określana jako LGBT. Trudno mieć pretensje do Rafała Trzaskowskiego, który jeszcze przed wyborami zapowiadał zajęcie się tą kwestią - teraz realizuje swój program – podsumował poseł.

Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+), którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowskiego składa się z 12 punktów. Przewiduje m.in. utworzenie hostelu dla osób LGBT, które utraciły dach nad głową, uruchomienie programu "Latarnik" w szkołach i patronat Ratusza nad Paradą Równości.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 07:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: władze Warszawy chcą narzucić mieszkańcom ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:33
- Warszawiacy mieszkają w mieście, którego władze próbują im narzucić ideologię, która przez dużą część mieszkańców nie jest akceptowana. Od tej ideologii należy odróżnić tolerancję. Polacy są narodem tolerancyjnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: LGBT nie jest grupą, którą w pierwszej kolejności powinny zajmować się władze

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:51
- Deklaracja LGBT jest kwestią absolutnie drugoplanową. Mamy wiele innych ważniejszych problemów. W Unii Europejskiej bardzo dużo rozmawia się o sprawach światopoglądowych po to, by odwrócić uwagę obywateli od prawnych regulacji, które się pod tą przykrywką serwuje - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15.
rozwiń zwiń