X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Borowski: "piątka Kaczyńskiego" to potwierdzenie wiarygodności PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 11:31
- Ufam premierowi. Człowiek uwiarygadnia się swoją pracą. Środki przeznaczone np. na program 500 plus zabrano złodziejom - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego kluby Gazety Polskiej, działacz opozycji w czasach PRL. Gościem PR24 był też Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • 06.03.19 Adam Borowski o "piątce Kaczyńskiego": przekaz jest czytelny i klarowny.
  • 6.03.19 Bartosz Brzyski: w "piątce Kaczyńskiego" nie widać braku logiki
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej Mapa drogowa nowej piątki w KPRM. Warszawa, 05.03.2019.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej "Mapa drogowa nowej piątki" w KPRM. Warszawa, 05.03.2019. Foto: PAP/Piotr Nowak

Adam Borowski zauważył, że spełnienie obietnic Prawa i Sprawiedliwości przed kolejnymi wyborami dowodzi konsekwencji działań rządu. – To jest potwierdzenie wiarygodności PiS. Pamiętamy, jak rządziły partie opozycyjne, np. pomimo deklaracji podniosły wiek emerytalny. Obietnice, które składał np. premier Donald Tusk nie dość, że w większości nie zostały spełnione, to w wielu przypadkach postąpiono dokładnie na odwrót. Pan Rostowski w jednej z rozmów stwierdził, że obietnice wyborcze obowiązują tylko na czas wyborów. Wprawdzie PiS nie wszystkie obietnice wypełnił, m.in. nie dano satysfakcjonującej propozycji frankowiczom, ale większości obietnic dotrzymano. Przekaz zawarty w "piątce Kaczyńskiego" jest czytelny i klarowny – podkreślił.

Publicysta dodał, że w interesie państwa leży, aby każda władza miała solidną opozycję. - Ta, która jest dzisiaj, pozbawiona jest wyrazistych osobistości i wizji Polski. Donald Tusk usunął ze swojego otoczenia ludzi na pewnym poziomie. Gabinet cieni opozycji to intelektualny dramat. Istotne jest, by mieć wizję Polski, a nie pozwolić działać instytucjom państwa na zasadzie inercji. Tak się państwem nie rządzi – zaznaczył.

Bartosz Brzyski podkreślił, że dwie z propozycji przedstawionych przez PiS pochodzą z programu Platformy Obywatelskiej. - PO musi wypracować nowa narrację na jesienne wybory. Nie dostrzegam braku logiki w programie przedstawionym przez Mateusza Morawieckiego. Krytyka może dotyczyć tego czy pieniądze ze wzrostu gospodarczego trafią do obywateli czy na inwestycje - wskazał rzeczniku Klubu Jagiellońskiego.

500 złotych na pierwsze dziecko ma obowiązywać od 1 lipca. Niższy PIT ma wejść w życie 1 października, wtedy też ma zostać zniesiony podatek dochodowy dla osób do 26. roku życia. Dodatkowa emerytura ma zacząć obowiązywać 1 maja. W kwietniu lub w maju wejdą w życie rozwiązania przywracające lokalne połączenia autobusowe.

Więcej w zapisie audycji.

Gospodarzem programu był Ryszard Gromadzki.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 06.03.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. Mapa drogowa "piątki Kaczyńskiego". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 19:22
- Prawo i Sprawiedliwość jawi się w swoich programach jako obrońca grup społecznych, które przez ostatnie lata nie były beneficjentami wzrostu gospodarczego. Partia rządząca stawia na zrównoważony rozwój i niwelowanie różnic społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z Tygodnika Solidarność. Gościem audycji był również Adam Buła, publicysta Polska Times.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski o "piątce PiS": warto Polakom dać więcej pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 08:03
- Pieniądze wypływały, a poprzednicy nie byli w stanie nic z tym zrobić. Mimo że pisali sobie jakieś tajne notatki, w których wskazywali, że jest luka, nie podejmowali działań - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego podkreślał, że m.in. dzięki uszczelnianiu systemu podatkowego możliwa jest realizacja kolejnych projektów. 
rozwiń zwiń