more_horiz

Piotr Nisztor: zatrzymanie Jacka K. to pewnie wierzchołek góry lodowej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 14:47
- Zatrzymanie Jacka. K to pewnie wierzchołek góry lodowej. Pod jego kierownictwem spółka podejmowała szereg decyzji, który opiewały na sumę większa niż tylko 3 mln złotych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Nisztor.
Audio
  • 12.02.19 Piotr Nisztor i zatrzymaniu byłego prezesa PKN Orlen
Piotr Nisztor
Piotr NisztorFoto: PR24

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. prezesa PKN Orlen Jacka K. i dwóch b. dyrektorów koncernu pod zarzutem wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura. Po zakończeniu czynności i przeszukań z zatrzymanymi przez funkcjonariuszy gdańskiej delegatury CBA - dwoma w Warszawie i jednym pod Warszawą - trafią oni do łódzkiej prokuratury regionalnej - powiedział PAP Temistokles Brodowski.

Czytaj więcej
krawiec 1200 pap.jpg
CBA zatrzymało b. prezesa Orlenu. "Podejrzenie niegospodarności wielkich rozmiarów"

- Obroty PKN Orlen to są miliardy złotych. Jacek K. za rządów PO-PSL podejmował szereg kluczowych decyzji , dlatego sądzę, że służby badają również duże inwestycje, pod którymi widnieje podpis byłego prezesa - stwierdził Piotr Nisztor.

Według PK, zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych, prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi. "Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen SA" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jacek K. był szefem PKN Orlen od 2008 do 2015 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/jp

--------------------------------

Data emisji: 12.02.19

Godzina emisji: 14.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek K. i afera taśmowa. Przypominamy najciekawsze cytaty b. prezesa Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:41
Przy okazji zatrzymania przez CBA byłego prezesa Orlenu warto przypomnieć, że był on jednym z głównych bohaterów tzw. afery taśmowej z 2014 roku. Poniżej publikujemy najciekawasze wypowiedzi Jacka K. nagrane w restaruacji "Sowa i Przyjaciele".
rozwiń zwiń