X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski wiedział, że polityka wymaga twardości, nigdy się nie poddawał

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:04
- Jego postawę najlepiej charakteryzowało ostatnie zdanie, które wypowiedział przed śmiercią, a brzmiało ono: "nie mam obowiązku poddać się". Nigdy się nie poddawał - powiedział Antoni Macierewicz o Janie Olszewskim, premierze RP w latach 1991-92, który zmarł w Warszawie w wieku 88 lat.
Audio
  • 09.02.2019 Antoni Macierewicz: Jan Olszewski nigdy się nie poddawał
Jan Olszewski
Jan OlszewskiFoto: PAP/CAF-Radek Pietruszka

Zmarł Jan Olszewski. Był działaczem opozycji demokratycznej i obrońcą w procesach politycznych w czasach PRL. Premier w latach 1991-92, poseł na Sejm I, III i IV kadencji. Miał 88 lat.

Antoni Macierewicz był w gabinecie Jana Olszewskiego ministrem spraw wewnętrznych. Jego zdaniem rząd, w którym działał, "zarysował olbrzymi zakres, szereg niezbędnych zmian i reform". - Ten rząd wydobył z katastrofy gospodarczej Polskę, rozpoczął pracę nad ustawą uwłaszczeniową, zahamował rozgrabianie majątku narodowego, doprowadził do tego, że w Polsce nie powstały bazy rosyjskie gospodarcze, które miały zastąpić te militarne, rozpoczął także dekomunizację i zrealizował uchwałę lustracyjną Sejmu RP - powiedział polityk.

Były szef MON i MSW wymienił osiągnięcie rządu Jana Olszewskiego, które uważa za najważniejsze. - Najważniejszym jego dorobkiem było niewątpliwie wydobycie Polski z zapaści gospodarczej po rządach liberałów okrągłostołowych i działanie na rzecz budowy silnej, niepodległej państwowości, pozbawionej sowieckiej agentury, to było niesłychanie istotne - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Antoni Macierewicz zaznaczył również, że to rząd Jana Olszewskiego był pierwszym, który uznał niepodległość Ukrainy. - Dla Jana Olszewskiego, dla jego myśli politycznej, opartej na zrozumieniu wagi międzymorza, sojuszu państw łączącego Morze Bałtyckie, Adriatyckie i Czarne, niepodległa Ukraina była niesłychanie istotnym elementem bezpieczeństwa i niepodległości Polski i odsunięcia zagrożenia rosyjskiego - mówił polityk.

Więcej w całej rozmowie.

Rozmawiała Maria Furdyna.

Polskie Radio 24/msze, IAR

-------------------------

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 12.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Karnowski o Janie Olszewskim: żegnamy wielką postać i żarliwego patriotę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 11:01
- Żegnamy postać nie tylko ostatnich 30 lat, ale także człowieka, którego los jest spleciony z historią Polski już od początków XX wieku – tak Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", specjalnie dla portalu PolskieRadio24.pl, wspomina byłego premiera Jana Olszewskiego, który zmarł w piątek w wieku 88 lat.
rozwiń zwiń