X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rząd wprowadza nowe rozwiązania dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:40
- To był trudny rok dla polskiego rolnictwa, w którym zdarzyło się wiele spraw, przed którymi nie mieliśmy szansy się obronić. Mam na myśli takie zdarzenia jak susza rolna, czy klęska urodzaju na rynku owoców miękkich - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski z Instytut Gospodarki Rolnej.
Audio
  • 07.01.19 Rząd wprowadza nowe rozwiązania dla rolników
Tworzenie grup producenckich ma pomóc rolnikom w zwiększeniu produkcji.
Tworzenie grup producenckich ma pomóc rolnikom w zwiększeniu produkcji.Foto: shutterstock

Od 1 stycznia weszły w życie przepisy ułatwiające rolnikom produkcję i sprzedaż żywności. Chodzi o ułatwienie sprzedaży żywności przez rolników do sklepów i restauracji oraz o nowelę ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego, oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

- Teraz rolnik może sprzedawać żywność np. do sklepów, gospodarstw agroturystycznych, stołówek itd. Dostępność jest zwiększona, ale problem leży gdzieś indziej. Trudno jest zmusić rolników, aby zaczęli prowadzić działalność gospodarczą. Do tej pory sprzedawali oni swoje towary "na czarno". Rolnicy boją się faktu zgłoszenia prowadzenia takiej działalności do sanepidu lub inspekcji weterynaryjnej - mówił Jacek Podgórski.

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że sprzedaż bezpośrednia jest jednym z kluczowych elementów wprowadzonych zmian: - Jest to rozwiązanie skierowane szczególnie do małych i średnich gospodarstw, bo obejmuje zwolnienie podatkowe do 40 tys. obrotu rocznie. Może się to przełożyć na kilka tysięcy czystego zysku miesięcznie. Dla małych gospodarstw jest to naprawdę spora zapomoga. W wypadku niektórych rolników to podwojenie dochodów.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/IAR

_________________

Data emisji: 07.01.19

Godzina emisji: 11:35

Zobacz więcej na temat: rolnictwo żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak