X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Warszawskie problemy ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:09
Mateusz Morawiecki zaprezentował na szczycie klimatycznym COP24 osiągnięcia Polski w dziedzinie elektromobilności. Premier powiedział, że Polska inwestuje szczególnie w transport zbiorowy zasilany energią elektryczną: - Nawet gdybyśmy wszystkie samochody w Polsce zamienili na elektryczne, nie rozwiązałoby to naszego problemu ze smogiem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
Audio
  • 04.12.18 Piotr Siergiej o warszawskich problemach ze smogiem
Warszawa
WarszawaFoto: shutterstock.com

- Trzeba jednak pamiętać, że do takiej Warszawy każdego dnia wjeżdża około pół miliona aut i tyle samo wyjeżdża. W wypadku takich metropolii, czy innych miejsc, w których ruch jest zagęszczony, wprowadzenie rozwiązań w dziedzinie elektromobilności, mogłoby coś zmienić. W stolicy mieście jest około 15 tys. tzw. "kopciuchów". Do tego należy doliczyć wszystkie warszawskie kominki. Szacuję ich liczbę na około 50-70 tysięcy. To potężna liczba kominów, które dymią- mówił Piotr Siergiej.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że największe problemy z jakością powietrza występują zimą w dzielnicach obrzeżnych stolicy: - Śródmieście, Mokotów czy Żoliborz to dzielnice relatywnie najczystsze zimą. Dużo gorzej jest w dzielnicach z położonych na obrzeżach miasta, a najgorzej w miejscowościach poza granicami Warszawy. Stacja pomiarowa na Ursynowie bardzo często wykazuje najczystsze powietrze w Warszawie, a ta np. w Otwocku - najgorsze. Odwrotna sytuacja ma miejsce latem. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

PR24/PAP

___________________

Data emisji: 04.12.18

Godzina emisji: 14:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak