X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Jakóbik: energia atomowa to bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:02
- Atom to bezemisyjna forma pozyskiwania energii, która także zapewnia bezpieczeństwo dostaw - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu "Biznes Alert". 
Audio
  • 16.11.18 Wojciech Jakóbik: energia atomowa to bezpieczeństwo
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24

Ministerstwo Energii przedstawiło projekt Polityki Energetycznej do 2040 roku. Zakłada on między innymi, że do tego czasu udział węgla w produkcji energii spadnie poniżej 30 procent. W 2030 roku udział ten będzie natomiast wynosił 60 procent. Plan uwzględnia też wdrożenie w Polsce energetyki jądrowej.

- Atom to bezemisyjna forma pozyskiwania energii, która także zapewnia bezpieczeństwo dostaw, w przeciwieństwie do farm wiatrowych czy paneli fotowoltaicznych, które również są bezemisyjne, ale nie gwarantują bezpieczeństwa dostaw - wskazywał na naszej antenie ekspert, zauważając przy tym, że budowa elektrowni jądrowej nie jest niczym pewnym. - Podczas prezentacji projektu strategii minister przyznał, że dopiero teraz będzie opracowywany model finansowania elektrowni. Sam projekt strategii jest deklaracją, że atom ma się pojawić. To jednak nie znaczy, że on się pojawi. Do zrobienia jest wiele - dodawał gość PR24. 

Zdaniem Wojciecha Jakóbika, w kontekście ewentualnej budowy bloków atomowych, nie będzie problemów z pozyskaniem technologii, choć specyfikacja wyklucza niektórych dostawców. - Jest wielu potencjalnych partnerów. Pewnym sygnałem jest to, że pierwszy blok ma mieć 1-1,5 GW mocy. Niektóre technologie nie będą mogły spełnić tego celu, np. francuskie elektrownie mają 650 MW mocy - zaznaczył ekspert. 

Pierwszy blok atomowy ma powstać do 2033 roku, a dziesięć lat później ma pracować 6 bloków jądrowych. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Michał Walczyk

Polskie Radio 24/IAR/zz

------------------------------

Data emisji: 26.11.18 

Godzina emisji: 11.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak