more_horiz

Paweł Rabiej o sprawie radnego Wojciecha Kałuży: to jest oszukiwanie wyborców

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 08:35
Wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej radny Sejmiku Woj. Śląskiego Wojciech Kałuża, który zawierając porozumienie programowe z prawicą zapewnił PiS większość przed pierwszą sesją sejmiku, został w środę wybrany drugim wicemarszałkiem tego regionu. W Polskim Radiu 24 komentarz Pawła Rabieja (Nowoczesna).
Audio
  • 22.11.18 Paweł Rabiej o sprawie radnego Wojciecha Kałuży
Paweł Rabiej
Paweł RabiejFoto: PR24/AK

Dzięki tej decyzji Kałuży PiS zyskało większość w Sejmiku Woj. Śląskiego. Podczas środowej, pierwszej sesji Sejmiku Woj. Śląskiego nowej kadencji, wybrane mają zostać nowe władze tego regionu.

„Radny Wojciech Kałuża, wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, rekomendowany przez Nowoczesną ogłosił, że przechodzi dzisiaj do PiS-u. Podpisał kontrakt, który jest kontraktem w jedną stronę” - powiedziała szefowa śląskiej Nowoczesnej, posłanka Monika Rosa.

Paweł Rabiej odniósł się do sprawy radnego. - Osobiście nie znam Wojciecha Kałuży, ale po tym, co zrobił nie chciałbym go znać. To nie jest przyzwoite, jeżeli ktoś jest wybierany z listy, która ma bardzo jasne priorytety i cele a następnie, jak przypuszczam, z powodów finansowych, dokonuje takiej wolty. Chyba też niezbyt dobrze świadczy to o partii rządzącej, że musi sięgać po takie osoby, żeby budować koalicję w regionach i stosować korupcję polityczną, żeby w ogóle móc rządzić. Nie chciałbym, żeby takie zjawiska występowały w polityce. Nie podobało mi się tez zachowanie Aleksandra Doby, który dostał mandat radnego, a następnie orzekł, że właściwie nie chce być tym radnym i mandat przypadł kolejnej osobie, zdaje się że byli umówieni co do takiego sposobu działania. To jest odszukiwanie wyborców, a tego w życiu publicznym trzeba unikać. Mam wrażenie, że nazwisko Kałuża stanie się symbolem takiego niezbyt przyzwoitego zachowania w polityce - zauważył gość Polskiego radia 24.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niespodziewana zmiana miejsc. PiS z większością w śląskim sejmiku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 19:32
- Prawo i Sprawiedliwość zyskało większość w sejmiku województwa śląskiego. Do Porozumienia programowego prawicy dołączył nagle radny Wojciech Kałuża - poinformował w środę Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń