X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sondażowe wyniki wyborów. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 23:15
Jak wynika z badania exit polls dla głównych stacji telewizyjnych, w Gdańsku II turę wyborów na prezydenta miasta wygrał Paweł Adamowicz, w Krakowie - Jacek Majchrowski, a w Kielcach - Bogdan Wenta. Rezultaty sondażu komentowali w Polskim Radiu 24 publicyści: dr Bartłomiej Biskup z UW, dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego, Antoni Trzmiel z TVP i Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Audio
  • 04.11.18 Sondażowe wyniki wyborów samorządowych - komentarze publicystów
Goście wieczoru wyborczego:  Antoni Trzmiel (L) dr Sebastian Gajewski (2L), dr Bartłomiej Biskup (3L) i   Tomasz Truskawa (3P) oraz prowadzący: Agnieszka Kamińska i Krzysztof Świątek
Goście wieczoru wyborczego: Antoni Trzmiel (L) dr Sebastian Gajewski (2L), dr Bartłomiej Biskup (3L) i Tomasz Truskawa (3P) oraz prowadzący: Agnieszka Kamińska i Krzysztof ŚwiątekFoto: PR24

 - Nie ma zaskoczenia, takich wyników wyborów w dużych miastach, należało się spodziewać. Stało się tak między innymi ze względu na strukturę elektoratu i tego, co działo się w I turze wyborów. Muszę powiedzieć, że sondaże wyborcze w tym roku wypadły bardzo słabo. W pierwszej turze mieliśmy bardzo duży błąd statystyczny. Exit polls nie powinien przekroczyć 1 pkt procentowego błędu - skomentował Bartłomiej Biskup. 

Wydaje mi się, że jest dwóch wielkich zwycięzców tych wyborów: Kacper Płażyński i Małgorzata Wassermann, bo choć od początku było wiadomo, że nie wygrają, to weszli do drugiej tury i dobrze się zaprezentowali. Moim zdaniem blok anty-PiS staje się coraz bardziej widoczny, ale co łączy Włodzimierza Czarzastego, Władysława Kosiniaka- Kamysza i Grzegorza Schetynę? Jedynym spoiwem jest to, że nie lubią Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Antoni Trzmiel.

- Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi wychować sobie lokalnych liderów partyjnych. W najistotniejszych miastach były to osoby z łapanki, albo politycy z polityki centralnej, oddelegowani do pełnienia roli kandydata na prezydenta. Jestem trochę zaskoczony wynikami wyborów w Gdańsku. Nie chodzi mi o zwycięstwo Pawła Adamowicza tylko raczej o jego skalę. Dobry gospodarz powinien umieć liczyć, a on nawet nie wie ile ma mieszkań. Można mieć więc obawy, co do jakości zarządzania tak wielkim miastem jak Gdańsk - mówił Tomasz Truskawa.

- Wyniki w żadnym stopniu nie zaskakują, w szczególności w Gdańsku i Krakowie. Myślę, że przewaga Jacka Majchrowskiego nad Małgorzatą Wassermann i Pawła Adamowicza nad Kacprem Płażyńskim jest na tyle duża, że możemy być pewni, że to są zwycięzcy. Obserwuję wybory samorządowe już któryś raz i odnoszę wrażenie, że można wyróżnić trzy rodzaje lub modele kandydatów: dobry gospodarz, lokalny aktywista oraz nominat partyjny. Kiedy spojrzymy na wyniki wyborów zauważymy, że najtrudniej kandydatom z partii politycznych mierzyć się z typem dobrego gospodarza - powiedział Sebastian Gajewski.

Więcej w całej audycji.

Wieczór wyborczy w Polskim Radiu 24 prowadzili Agnieszka Kamińska i Krzysztof Świątek.

PR24/PAP

_____________________

Data emisji: 04.11.18

Godzina emisji: 21:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak