X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartłomiej Sawicki o zapowiedziach inwestycji w Polską sieć gazową

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:24
- Zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego można zrealizować - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartłomiej Sawicki z BiznesAlert.pl, odnosząc się do programu inwestycji w Polską sieć gazową.
Audio
  • 12.10.18 Bartłomiej Sawicki (BiznesAlert.pl) o zapowiedziach inwestycji w Polską sieć gazową
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, 63ru78

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział Program przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski. Za sprawą tego programu gaz trafi do 300 gmin, a tym samym powstanie prawie 5 tysięcy sieci gazowych i 77 stacji LNG. Program zainaugurowano w gminie Halinów, w województwie mazowieckim. To tam rozpocznie się gazyfikacja. "Gaz jest dla nas bardzo ważnym krajowym źródłem energii - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości. - Wydobywamy ponad 4 mld metrów sześciennych gazu, z czego zużywamy około 17 mld metrów sześciennych. Im więcej będziemy mogli sami wydobywać, a później przez sieć naszą rozpowszechniać, tym bardziej będziemy niezależni od zewnętrznych źródeł gazu" - wskazywał premier.

- Najistotniejsze w strategii PGNiG jest to, że nie chodzi tylko o rozbudowę sieci gazociągów. Tu chodzi o zwiększenie dostępności do gazu - zauważył Bartłomiej Sawicki.

Gość programu stwierdził, że ten program ma za zadanie "likwidację białych plam na mapie". - Biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne i ekonomiczne nie do każdego rejonu da się doprowadzić gaz. Mobilne stacje LNG będą dostarczać surowiec w miejsca pomijane przez sieć - dodał.

- Główną przyczyną smogu w Polsce jest spalanie paliwa o słabej jakości. Gaz jest mniej emisyjny od węgla, ale jest droższy. Pytanie jak przekonać mniej zamożnych do tego, żeby płacili więcej za surowiec bardziej korzystny dla stanu powietrza - komentował ekspert.

Więcej w zapisie rozmowy.

Audycję prowadził Krzysztof Grzybowski.

PR24/IAR

____________________ 

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 14.37

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraków: rusza kampania "Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 07:16
Pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” pod Wawelem rusza kampania informacyjna, która ma skłonić mieszkańców do wymiany pieców węglowych i przypomnieć, że od 1 września 2019 r. w mieście wprowadzony będzie całkowity zakaz używania węgla do ogrzewania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: przyśpieszymy rozwój sieci gazowej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:30
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział Program przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski. Za sprawą tego programu gaz trafi do 300 gmin, a tym samym powstanie prawie 5 tysięcy sieci gazowych i 77 stacji LNG. Program zainaugurowano w gminie Halinów, w województwie mazowieckim. To tam rozpocznie się gazyfikacja.
rozwiń zwiń