X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: w Grupie Wyszehradzkiej nie ma jedności

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 12:57
Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej rozmawiano m.in. o przyszłym budżecie UE, migracji i polityce energetycznej. - W Grupie Wyszehradzkiej nie ma jedności w wielu kwestiach. Można nawet powiedzieć, że jedność jest w niewielkiej ilości spraw – skomentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
Audio
  • 12.10.18 Małgorzata Bonikowska o Grupie Wyszehradzkiej
Słowacja. Sesja plenarna prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej
Słowacja. Sesja plenarna prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej Foto: PAP/Leszek Szymański

Trwają spotkania prezydentów krajów Grupy Wyszehradzkiej. Piątek jest drugim i zarazem ostatnim dniem odbywających się na Słowacji rozmów. Ich uczestnicy dyskutują m.in. o migracji, o przyszłym budżecie UE, o sytuacji Wspólnoty po Brexicie, a także o polityce energetycznej. Nie zabrakło również kwestii Nord Stream 2. O ile Polska i Słowacja sprzeciwiają się wyraźnie budowie gazociągu, to Węgry i Czechy zachowują pewną neutralność wobec realizacji tej niemiecko-rosyjskiej inwestycji.

- W Grupie Wyszehradzkiej nie ma jedności nie tylko w tej kwestii, ale też w wielu innych. Można nawet powiedzieć, że jedność jest w niewielkiej ilości spraw. Z kolei w kwestii migracji wszystkie kraje mówią jednym głosem. Natomiast jeśli chodzi o Rosję, to ewidentnie postawa Polski jest najbardziej kategoryczna. Słowacy nas trochę wspierają, ale ich podejście jest łagodniejsze, a Czechy i Węgry są wręcz prorosyjskie – powiedziała Małgorzata Bonikowska.

- Zwłaszcza Węgry mają do Rosji bardzo pragmatyczne podejście. Można nawet powiedzieć, że w sytuacji, w której władze Węgier są krytykowane przez Unię Europejską, to taki "romans" z Rosją służy pokazaniu, że Zachód nie musi być ich jedynym punktem odniesienia – dodała ekspertka.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 11.37

Czytaj także

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji. Rozmowy o migracji, budżecie i przyszłości UE [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:05
Migracja, budżet Unii Europejskiej, przyszłość Wspólnoty, a także sprawy energetyczne - takie były tematy pierwszego dnia spotkania prezydentów Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji. W dorocznych rozmowach głów państw Polski, Czech, Słowacji i Węgier Polskę reprezentuje Andrzej Duda. Dwudniowe spotkanie tym razem zorganizowano w słowackim mieście Szczyrbskie Jezioro u podnóża Tatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Ekspert: kraje V4 to jedyni wygrani ustaleń o elektromobilności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:09
- Zawarte porozumienie UE dotyczące elektromobilności, będzie jak najbardziej korzystne dla państw Grupy Wyszehradzkiej - mówił w audycji "Więcej świata" Wojciech Przybylski z Visegrad insight.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znaczenie Grupy Wyszehradzkiej w UE

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 18:27
Czy Grupa Wyszehradzka ma być alternatywą dla Unii Europejskiej?
rozwiń zwiń