X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Będzie skarga na wyrok w sprawie telewizji ZDF

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:19
Swój dalszy ciąg będzie miała sprawa wyroku niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w kwestii użycia przez telewizję ZDF sformułowania "polskie obozy zagłady". W Polskim Radiu 24 mówił o tym mec. Lech Obara. Reprezentuje on byłego więźnia Auschwitz - Karola Tenderę, który skierował tę sprawę do sądu w roku 2013.
Audio
  • 28.08.2018 Mec. Lech Obara o skardze na wyrok w sprawie telewizji ZDF
Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau
Obóz koncentracyjny Auschwitz-BirkenauFoto: Shutterstock/CL-Medien

Niedawno niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że wyrok sądu w Krakowie uznający, iż niemiecka telewizja musi w określony sposób przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady" nie może być egzekwowany w Niemczech. Pomimo że to rozstrzygnięcie jest prawomocne, sprawa będzie miała swój dalszy ciąg.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 rozstrzygnięcie wyroku niemieckiego trybunału zachwiało pewnym ustalonym już w Europie ładem. – Problem jest w tym, że został zdemolowany cały system wzajemnego wykonywania wyroków. Uważam, że to był policzek dla polskich sędziów – powiedział Lech Obara.

Mecenas poinformował jak mogą wyglądać dalsze procedury w tej sprawie. - Rozmawiamy z niemieckimi prawnikami. Musimy szybko skierować skargę do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, ponieważ mamy tu do czynienia z niewątpliwym naruszeniem prawa do sprawiedliwego sądu dla każdego obywatela, który czuje się zagrożony w jego prawach i wolnościach, wynikających z prawa Unii Europejskiej. Mamy na to 30 dni. Tydzień już upłynął – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Mecenas dodał, że po wyczerpaniu standardowej procedury odwoławczej będzie pół roku na to, aby wnieść ewentualną skargę do Trybunału w Strasburgu.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos 

--------------------

Data emisji: 28.08.18

Godzina emisji: 11.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka: o wyroku w sprawie telewizji ZDF. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:41
W czwartkowej "Debacie poranka" komentowano decyzję niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że wyrok polskiego sądu w sprawie sformułowania "polskie obozy zagłady" nie może być egzekwowany na terenie Niemiec. Goścmi audycji byli: Piotr Pałka (publicysta niezależny), Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny) i Grzegorz Łaguna (Superstacja). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie obozy zagłady". Karol Tendera: w sprawie ZDF będziemy walczyć do końca

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 11:06
W sprawie niemieckiej telewizji ZDF i jej przeprosin za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" będziemy walczyć do końca, by prawda zatriumfowała - zapowiada były więzień KL Auschwitz Karol Tendera. Odwołamy się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - dodaje.
rozwiń zwiń