X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielki finał Festiwalu „Lata z Radiem” w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 15:42
W Gdyni odbył się wielki finał Festiwalu "Lata z Radiem". Na dwóch scenach na Skwerze Kościuszki w Gdyni wystąpiło w sumie 16 artystów - między innymi: Coma, Kortez, Brodka i Daria Zawiałow. Na pierwszej z nich: "Polski Top" grali muzycy dobrze znani publiczności i słuchaczom, a na scenie "Idzie nowe"- młodzi, obiecujący artyści. Na temat wykonawców, a także organizacji i przebiegu wydarzenia mówił dyrektor artystyczny festiwalu Piotr Metz.
Audio
  • 25.08.18 Piotr Metz: „Wybraliśmy artystów, którzy są najbardziej zaprzyjaźnieni z Polskim Radiem (…)”.
  • 26.08.18 Piotr Metz: „Byłbym za tym, abyśmy na nowo wskrzesili określenie pop (…)”.
  • Relacja reporterska Tomasza Zielenkiewicza.
Lato z Radiem Festiwal 2018
Lato z Radiem Festiwal 2018Foto: Darek Kawka/PR

Momentem kulminacyjnym Festiwalu „Lata z Radiem” była niedziela. To właśnie wtedy, w godzinach 13:00-24:00, odbywał się wielki finał imprezy. Piotr Metz podkreślił, że wybór artystów, którzy swoimi występami uświetnili wydarzenie nie był łatwy.

– Muszę przyznać, że mieliśmy bogactwo wyboru. Wykonawców, z jakimi rozmawialiśmy było znacznie więcej, ale trzeba było dokonać wyboru. Ci, którzy wystąpili w Gdyni są bardzo mocno związani z Polskim Radiem i często pojawiają się na najwyższych pozycjach listy przebojów Programu III. Mogę ich określić mianem nowej elity nowej polskiej muzyki, która jest dla nich wszystkim, a cała reszta to tylko dodatek – powiedział dziennikarz muzyczny.

Zaproszeni muzycy nie namyślali się długo nad tym, czy przyjechać do Gdyni. Kwestią był jedynie terminarz, który udało dograć się tak, by mogli pojawić się na festiwalu Polskiego Radia. Kolejność występów została rozlosowana.

– Przyznam, że wykorzystałem tę formułę po części ze złości, a po części z lenistwa. W momencie, gdy miałem już zgody wszystkich artystów na zaśpiewanie na festiwalu, to nadszedł najgorszy moment, tzn. jak ustawić ich w hierarchii skoro prezentują podobny status i wszyscy są zaprzyjaźnieni z Polskim Radiem. Mój pomysł na losowanie przyjęto z dużym entuzjazmem i uśmiechem, choć wcześniej nie byłem tego taki pewien. Artyści stwierdzili, że to super zabawa i dobre rozwiązanie problemu: kto przed kim – dodał dyrektor artystyczny festiwalu.

Organizatorami wydarzenia byli Polskie Radio i miasto Gdynia.

IAR/Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 14.06

Czytaj także

Lato z Radiem 2018. "Chcemy z tradycyjności zrobić oldschool"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:07
W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia rozpocznie tegoroczną trasę "Lata z Radiem" w odświeżonej, bardziej atrakcyjnej, a zarazem misyjnej formule, na miarę nowych oczekiwań i ambicji wielopokoleniowego audytorium. - Chcemy z tradycyjności zrobić oldschool - podkreślił w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, wicedyrektor radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow o LzR Festiwal: będzie mocno i rockandrollowo

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:05
Już 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Lato z Radiem Festiwal zaprasza na dwie niezależne sceny "Idzie nowe" i "Polski Top" promujące najlepszych młodych i tych znanych szerokiej publiczności artystów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fest program" prosto z Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 13:30
Nie po raz pierwszy odkrywamy Gdynię, po raz kolejny frapuje nas, ile ciekawych inicjatyw, a co najważniejsze – ilu kreatywnych ludzi przyciąga to miasto.
rozwiń zwiń