X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afrykańscy migranci ciągną do Hiszpanii. Skąd taka aktywność?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 16:41
- Jednym z powodów, dla których migranci usiłują się przedostać na Półwysep Iberyjski, jest dobra pogoda, która umożliwia im przepłynięcie Cieśniny Gibraltarskiej - mówi w audycji "Temat dnia" Ewa Wysock, była korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anjo Kan/Shutterstock.com

Ewa Wysocka tłumaczy, że migranci muszą pokonać zaledwie 15 km płynąc z Afryki do Hiszpanii. - Teraz cieśnina przypomina duże jezioro, więc tam nie ma ryzyka, że coś się stanie. Tym bardziej, że ci ludzie próbują się przedostać do Europy na dziecięcych pontonach, czy łodziach, których stan jest fatalny – mówi dziennikarka.

Zdaniem gościa "Tematu dnia" drugą przyczyną migracyjnej aktywności w Hiszpanii jest zmiana polityki tamtejszego rządu. - Obecny premier Pedro Sánchez jest socjalistą, który jeszcze będąc w opozycji zapowiadał złagodzenie polityki wobec migrantów. Obiecał między innymi, że druty kolczaste, które znajdują się na granicy między Ceutą a Marokiem, zostaną usunięte - wyjaśniała.

Migranci poczuli, zdaniem Wysockiej, że będą mieli większą szansę przedostać się na Półwysep Iberyjski i tam zostać.

Więcej w całej audycji

PR24/pkur

____________________ 

Data emisji: 29.07.2018

Godzina emisji: 14:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześciuset imigrantów sforsowało hiszpańską granicę w Ceucie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 15:33
Około 800 nielegalnych imigrantów usiłowało sforsować w czwartek podwójne, ponad 6-metrowe ogrodzenie, zwieńczone specjalnym drutem kolczastym na granicy między Marokiem a hiszpańską enklawą w północnej Afryce. Policja marokańska i hiszpańska żandarmeria Guardia Civil nie zdołały mimo podjętych działań powstrzymać sześciuset z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania: od piątku przypłynęło 1 200 migrantów. To rekordowa liczba

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 10:36
Ponad 1200 nielegalnych migrantów przybyło morzem do południowej Hiszpanii z Maroka od piątku do soboty rano. Piątek, kiedy łodziami do brzegów Andaluzji dotarło 1000 Afrykańczyków, był rekordowym dniem pod względem napływu migrantów drogą wodną. 
rozwiń zwiń