X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Pawlicki: nie powinniśmy zadowalać się głosowaniem raz na cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:11
- Spodziewam się odrzucenia tego pomysłu, najprawdopodobniej w bardzo łagodnej formie. Być może ze wskazaniem innego terminu – mówił w Polskim Radio 24 Maciej Pawlicki. Dziennikarz "Sieci" komentował głosowanie w sprawie referendum konstytucyjnego w Senacie.
Audio
  • Dziennikarz Maciej Pawlicki o referendum konsultacyjnym (Temat dnia/Gość PR24) 25.07.2018
Wniosek prezydenta o rozpisanie referendum rozpatrzy Senat na trwającym posiedzeniu
Wniosek prezydenta o rozpisanie referendum rozpatrzy Senat na trwającym posiedzeniu Foto: PAP/Jakub Kamiński

Maciej Pawlicki przyznał, że liczy, że referendum się odbędzie. - Jestem zwolennikiem tego referendum. Jeśli nie odbędzie się w tym terminie to powinno odbyć się w jakimś nieodległym. Minister Sasin mówił o  21 października, jako o terminie wyborów samorządowych, więc może referendum powinno się odbyć razem z nimi – podkreślił publicysta.

Maciej Pawlicki odniósł się również do słów ministra Jacka Sasina, że samo referendum nie jest problemem na PiS a wątpliwości wzbudza jego termin.- Rozumiem argumenty obu stron. Rozumiem argumenty Prawa i Sprawiedliwości, że przy tej temperaturze sporu politycznego, przy tych metodach poniżej standardów, które część opozycji stosuje, rzeczywiście bardzo ważna rocznica odzyskania niepodległości może zamienić się w bardzo ostry polityczny spór – wyjaśnił.

Według Pawlickiego pojawiające się spekulacje nt. niskiej frekwencji w referendum mogą okazać się bardzo niebezpieczne. - Absolutnie zgadzam się z wszystkimi tymi, którzy mówią, że "uobywatelnianie" Polaków jest zadaniem polityków. To nie jest tak, że powinniśmy zadowalać się głosowaniem raz na cztery lata czy cyklicznymi badaniami opinii publicznej. Powinniśmy ćwiczyć instrumenty demokracji, ponieważ polityków, którym ufamy, wynajmujemy do tego, by realizowali nasze interesy. Na bardzo wielu polach PiS dobrze rozwiązuje problemy, ale to jest jeszcze za mało - podsumował.

Więcej w całej audycji.

Z Maciejem Pawlickim rozmawiał Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/ras

--------------------------------

Data emisji: 25.07.18

Godzina emisji: 14.06