X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Karski: dyplomata i miłośnik szachów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 14:30
W poniedziałek, 4 czerwca, o godz. 10.00 na bulwarze Jana Karskiego w Warszawie zainaugurowany zostanie kącik szachowy. Odbędzie się także miniturniej dla uczniów warszawskich szkół. Na temat akcji oraz zamiłowania legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego do szachów mówiła Ewa Juńczyk-Ziomecka z Fundacji Edukacyjnej Jan Karskiego.
Audio
  • 02.06.18 Ewa Juńczyk-Ziomecka: W wolnych chwilach Jan Karski bardzo lubił grać w szachy
Pomnik Jana Karskiego w Nowym Jorku
Pomnik Jana Karskiego w Nowym JorkuFoto: wikipedia.org/public domain

Dla graczy przygotowane zostaną specjalne stoliki, przy których będzie mogło rozgrywać partię szachów 10 osób. Będzie możliwość ich wypożyczenia. Taka możliwość spędzenia wolnego czasu będzie istniała do 30 września.

– Nasza oferta skierowana jest nie tylko do młodzieży. Pamięć, spostrzegawczość, wyciąganie wniosków i umiejętność podejmowania decyzji przydaje się nam wszystkim. Te wszystkie dobrodziejstwa oferują właśnie szachy. Dlatego chcemy zachęcić jak najwięcej osób do tego, by rozpoczęły z nimi swoją przygodę – wyjaśniła Ewa Juńczyk-Ziomecka.

Kącik szachowy odbędzie się na bulwarze, który nosi imię Jana Karskiego. Szachy były jego pasją. Ewa Juńczyk-Ziomecka przypomniała, że świadczą o tym pomniki poświęcone jego pamięci , w których Karski przedstawiony jest w czasie szachowej rozgrywki.

W audycji Ewa Juńczyk-Ziomecka mówiła również o programie stypendialnym Fundacji Edukacyjnej Jan Karskiego.

Polskie Radio 24/db

___________________

Data emisji: 02.06.18

Godzina emisji: 14:10

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szachy królują w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 22:07
Trwa 15. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. Dr Agnieszka Fornal-Urban, organizatorka zawodów opowiadała w Polskim Radiu 24 o warszawskim turnieju szachowym. Natomiast Adam Dzwonkowski, wiceprezes Polskiego Związku Szachowego ds. Międzynarodowych i Komunikacji mówił o Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Karpaczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia Jana Karskiego. „Wypełnił misję od A do Z”

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 15:01
Do księgarń trafiła właśnie druga część biografii Jana Karskiego, autorstwa Waldemara Piaseckiego – jego najbliższego przyjaciela i współpracownika. Tom zatytułowany „Inferno” przedstawia losy bohatera walczącego o ratunek dla Polski okupowanej przez Hitlera, którą alianci chcą uzależnić od Stalina. Czytelnik staje się świadkiem walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim, dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy. O życiu legendarnego emisariusza Waldemar Piasecki mówił w audycji Warto Czytać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stypendia sztandarowym projektem fundacji im. Jana Karskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 14:15
Kim jest dla współczesnych ludzi Jan Karski? Fundacja jego imienia po raz kolejny ogłosi nazwiska stypendystów edycji Georgetown Leadership Seminar 2017. O tej inicjatywie opowiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Fundacja Jana Karskiego upamiętni polskiego dyplomatę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 18:00
Warsztaty o roli jednostki wobec dziejów, a także konferencja o dziedzictwie Jana Karskiego. Te wydarzenia na zachodniej Ukrainie organizuje fundacja imienia emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego. Warsztaty odbyły się w Iwano-Frankiwsku, a konferencję zaplanowano na Uniwersytecie Lwowskim. Na temat upamiętnienia postaci Jana Karskiego mówiła w magazynie "Polacy w Świecie" prezes fundacji Ewa Juńczyk-Ziomecka.
rozwiń zwiń