X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zofiówka: Maleją szanse na uratowanie pozostałych górników

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:33
Kolejny z górników poszukiwanych po tąpnięciu w kopalni Zofiówka został wydobyty przez ratowników. Jak poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, nie okazuje on oznak życia. Gościem Polskiego Radia 24 był Jerzy Markowski, były minister przemysłu i handlu, ekspert ds. górnictwa.
Audio
  • 6.05.18 Jerzy Markowski o akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka
Ratownicy po akcji ratowniczej w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, w Jastrzębiu-Zdroju, 06.05.2018.
Ratownicy po akcji ratowniczej w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, w Jastrzębiu-Zdroju, 06.05.2018. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

W kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju, gdzie od wczoraj prowadzona jest akcja ratunkowa po tąpnięciu na głębokości ośmiuset metrów, nadal poszukiwanych jest trzech górników. Dziś rano odnaleziono pierwszego z pięciu poszukiwanych, niestety, lekarz stwierdził jego zgon.

Kolejnego wydobyto przed 14.00. Teraz jest transportowany do punktu medycznego, gdzie zbada go lekarz. Jak poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon, mężczyzna nie dawał oznak życia.

Zdaniem Jerzego Markowskiego, „maleją szanse na uratowanie pozostałych górników”. - Jeśli ten górnik zmarł na skutek uduszenia, czyli braku kontakt z powietrzem zdatnym do oddychania, to pozostali górnicy mają minimalne szanse – stwierdził gość.

Dodał, że akcja kończy się bardzo tragicznie. - Wydaje się, że w tak nowoczesnej kopalni jak Zofiówka panujemy nad wszystkimi zagrożeniami. Jednak przegrywamy w dramatyczny sposób – zauważył Markowski.

Do kopalni przyjechał w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Rozmawiał z ratownikami, zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz dyrekcją kopalni i prezesem Wyższego Urzędu Górniczego. „Walka o życie górników będzie trwała do końca. Wszyscy wierzymy w to, że górnicy przeżyją i że uda się ich odnaleźć żywych” - mówił prezydent.

Dodał, że warunki poszukiwań są bardzo trudne, nie tyle z uwagi na rumowisko, ale przede wszystkim z powodu braku tlenu.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 6.05.18

Godzina emisji: 14:10


Czytaj także

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 22:10
Kilka zespołów ratowniczych szuka górników, z którymi nie ma kontaktu po silnym wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Z miejsca ewakuowało się wcześniej czterech górników, dwóch uratowano po kilku godzinach. Na temat sobotniego wypadku mówili goście magazynu „Północ-Południe”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Pięciu górników uwięzionych pod ziemią

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 08:53
Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon poinformował, że w ciągu półtorej godziny - dwóch godzin ratownicy powinni dotrzeć do jednego z górników uwięzionych pod ziemią w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Dzieli ich od niego około 30 metrów. O akcji mówił w Polskim Radiu 24 Witold Pustułka z Trybuny Górniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje górnik odnaleziony w Zofiówce. Akcja ratunkowa trwa

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 13:16
Nie żyje górnik odnaleziony przez ratowników prowadzących akcję w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Tragicznie zmarły był pracownikiem spółki od dziesięciu lat, miał 38 lat. O trwającej akcji mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Markowski, były minister przemysłu i handlu, ekspert ds. górnictwa.
rozwiń zwiń