X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak: Pałac Kultury i Nauki trzeba zburzyć

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 08:28
– Pałac Kultury i Nauki to symbol Stalina i flagi czerwonej, a nie Biało-Czerwonej. Pałac trzeba zniszczyć, natomiast w jaki sposób to zrobić, by nie wywoływać kolejnej walki, to odrębny problem – tak o przyszłości Pałacu Kultury mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i komentator. 
Audio
  • 02.05.2018 Jan Pietrzak: „Pałac Kultury i Nauki to symbol Stalina i flagi czerwonej”.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w WarszawieFoto: flickr/Dena Flows/CC

Według Jana Pietrzaka, w miejsce Pałacu Kultury powinien powstać Łuk Triumfalny. – Nie wyobrażam sobie, by ta najważniejsza polska bitwa ostatniego stulecia, czyli bitwa warszawska, nie miała swojego odzwierciedlenia w Warszawie. To jest coś chorego. Chciałbym dożyć budowy łuku. Władze Warszawy zostaną zmienione. Wszyscy, którzy myślą po polsku powinni pracować, by Warszawą nie zarządzała "szajka krętaczy i oszustów". Wtedy wszystko stanie się jaśniejsze – mówił gość Polskiego Radia 24.

Satyryk odnosił się też do obchodzonego dzisiaj (2 maja) Dnia Flagi RP. Zdaniem Pietrzaka, flaga to symbol świąteczny.  Z tą flagą szli żołnierze pod Monte Cassino. Z dwóch skrawków materiału sklejali sobie flagę więźniowie na Rakowieckiej czy na Sybirze. Symbol narodowy to nie jest byle co – powiedział komentator.

Gość Polskiego Radia 24 komentował też zakup kolekcji Czartoryskich dokonany przez państwo polskie za sto milionów euro. W ocenie Jana Pietrzaka dobrze się stało, że kolekcja została kupiona. – Totalna opozycja jest w opozycji do własnego kraju, więc nie ma co się dziwić, że krytykuje takie czyny na jakie zdobył się minister Gliński. Oni reagują nerwowo, ponieważ ten zakup to coś pozytywnego dla kraju. Poza dziełami sztuki w kolekcji są dokumenty państwowości polskiej, dlatego suma jest zupełnie nieistotna. Dobrze, że minister Gliński zdobył się na odwagę – stwierdził satyryk.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_______________________

Data emisji: 02.05.2018

Godzina emisji: 07:10

Czytaj także

Jan Pietrzak: Polacy to naród zwycięzców

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 11:35
Obchodzący swoje 81. urodziny Jan Pietrzak, aktor i satyryk, w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o idei wzniesienia w Warszawie łuku tryumfalnego. Monument miałby upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 roku. – Jest tak, że Polacy, naród zwycięzców, cały czas musi tłumaczyć się, że cos przegrał – wyjaśniał gość PR24.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie barwy narodowe. Pochodzenie biało-czerwonej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 20:40
- Po raz pierwszy nasze barwy narodowe pojawiły się w bardzo radosnym dniu, bo w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, czyli w 1792 roku. Wówczas mieszkańcy naszego kraju - chcąc pokazać, że są dumni z tego, że uchwaliliśmy konstytucję - przepasali się wstęgami w kolorze biało-czerwonym – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Komuda z działu edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego. O Dniu Flagi mówił też w PR24 Kamil Wnuk, rzecznik prasowy Biura Programu „Niepodległa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy spróbują pobić rekord Polski w długości flagi narodowej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 11:51
Kraków przygotowuje się do obchodów Święta Flagi. Z tej okazji odbędzie się próba pobicia rekordu w jej długości. Ponad 2-kilometrową „biało-czerwoną” flagę zamierzają rozłożyć w centrum miasta harcerze. W rozmowie z reporterem Polskiego Radia Pawłem Pawlicą mówił o tym pomysłodawca przedsięwzięcia, harcmistrz Mariusz Siudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Flagi RP. "Pokażmy, że jesteśmy dumni"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 07:50
– Trwa dyskusja o tym, czym jest współczesny patriotyzm. Właśnie wywieszenie flagi na domu czy samochodzie jest takim współczesnym patriotyzmem – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
rozwiń zwiń