X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Lech Kaczyński w oczach osobistego lekarza. Wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 11:31
- Czułem, że jestem na służbie, że ciąży na mnie odpowiedzialność, że jest prestiż działania, ale w relacji bezpośredniej prezydent Lech Kaczyński nigdy nie tworzył jakiejkolwiek bariery. To zawsze był człowiek – powiedział w Polskim Radiu 24 osobisty lekarz byłego prezydenta dr Narcyz Sadłoń. O tym, jak wspomina czas spędzony u boku głowy państwa i jak doszło do ich współpracy, opowiadał Mariuszowi Pieśniewskiemu.
Audio
  • 10.04.18 Doktor Narcyz Sadłoń o Lechu Kaczyńskim
Prezydent Lech Kaczyński podczas pobytu w Juracie nad Bałtykiem.
Prezydent Lech Kaczyński podczas pobytu w Juracie nad Bałtykiem. Foto: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS

Doktor Narcyz Sadłoń to lekarz, oficer i himalaista, który był jednym z osobistych lekarzy prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- W każdej chwili pozostawaliśmy w służbie 24-godzinnej. Zawsze, wraz z dwoma innymi lekarzami, byliśmy do dyspozycji prezydenta - dla wygody i możliwości pełnienia swoich funkcji w szpitalu. Dzieliliśmy się pracą. To była nasz podstawowa służba - być zawsze w gotowości. Latać z prezydentem, wyjeżdżać z nim na wizyty, zabezpieczać pobyty zagraniczne, a także - zajmować się jego mamą – tłumaczył gość.

Dodał, że z prof. Lechem Kaczyńskim było dużo tematów, na które można było rozmawiać. - To był człowiek-encyklopedia. Ponadto, był normalnym człowiekiem. Nie zwracał uwagi na swój wygląd i na swoje zdrowie. To go najmniej interesowało. Wszystkie inne rzeczy były ważniejsze – wspominał dr Sadłoń.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24

____________________ 

Data emisji: 10.04.18

Godzina emisji: 23:06


Zobacz więcej na temat: Smoleńsk katastrofa smoleńska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

10 kwietnia 2010 roku. Wspomnienie Małgorzaty Wassermann

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 18:11
– To bardzo ważny, a zarazem niezwykle trudny dzień – tak o kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wassermann, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, córka Zbigniewa Wassermana, polityka PiS, który zginął 10 kwietnia 2010 roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 21:40
- Wątpliwości dotyczące katastrofy smoleńskiej można rozpatrywać na kilku płaszczyznach. To wątpliwości merytoryczne co do tego, co się zdarzyło w Smoleńsku, w jaki sposób przebiegały ostatnie minuty, sekundy lotu tupolewa. Inna płaszczyzna to postawy ekipy rządzącej - wycofanej, podległej stronie rosyjskiej – powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarska śledcza Anita Gargas. Wydarzenia sprzed 8 lat wspominali także posłanka PiS Joanna Lichocka i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: rozpad samolotu rozpoczął się jeszcze przed doleceniem do tzw. brzozy pancernej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 21:39
- Po zapoznaniu się z kolejnymi raportami - MAK i komisji Millera - byłem mocno zbulwersowany widząc, że deformacje szczątków samolotu widoczne na wrakowisku absolutnie nie odpowiadają temu, co wynika z tych raportów – powiedział w audycji Orzeł czy Reszka prof. Piotr Witakowski, ekspert ds. katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: tyle marszów, ile ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 22:37
96. marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej jest ostatnim. "Kończymy, ale przede wszystkim dlatego - i to jest ta przesłanka główna - że doszliśmy do celu - tam już odsłonięto pomnik, niedaleko stąd, w pięknym miejscu na placu Piłsudskiego" - mówił Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

96. marsz pamięci. "Skończył się pewien etap"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 21:44
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbył się Apel Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Podczas uroczystości swoje przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Komentowali je w audycji Północ Południe politolodzy dr Andrzej Anusz i dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Milczanowska: oddaliśmy wszystkim ofiarom to, co powinniśmy byli oddać wiele lat temu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 08:31
- Państwo polskie wreszcie, po 8. latach, odzyskało godność. Przepiękny pomnik stanął w centrum Warszawy. Na uroczystość przybyło wiele osób z całej Polski i z zagranicy - powiedziała w audycji 24 Pytania Anna Milczanowska z PiS. Odniosła się w ten sposób do obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mówiła także o czwartkowym przesłuchaniu przez prokuraturę Bronisława Komorowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były prezydent Bronisław Komorowski wezwany do prokuratury w charakterze świadka. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 09:11
Były prezydent Bronisław Komorowski ma zostać w czwartek przesłuchany jako świadek przez prokuraturę w związku z katastrofą smoleńską. Postępowanie w ramach którego prokuratura wezwała byłego prezydenta dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej. Rozmawiali o tym w Debacie Poranka Iwo Bender (Telewizja Republika) i Agaton Koziński (Polska The Times).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były oficer wywiadu: po katastrofie nikt nas nie wezwał

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 09:49
- Gdy dowiedziałem się o wypadku w Smoleńsku, byłem pewien, że zostanę wezwany do pracy, do służb, że zostanie ogłoszony stan podwyższonej gotowości, tak jak było po 11 września. Niestety, instytucje były zamknięte – wspominał w audycji Kulisy Spraw dzień 10 kwietnia 2010 roku były oficer wywiadu i kontrwywiadu płk Piotr Wroński. O dniu, w którym doszło do katastrofy, mówił także redaktor Marcin Wikło (Sieci).
rozwiń zwiń