X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przyjdź na zakupy i rozlicz PIT-a. Pracownicy urzędów skarbowych pomogą

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 11:21
W piątek i sobotę w 93 galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomagają wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie. Z bezpłatnego wsparcia może skorzystać każdy podatnik. – Zawsze polecam skorzystanie z rady specjalistów – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cieśla z Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Audio
  • 7.04.18 Paweł Jurek, biuro prasowe Ministerstwa Finansów
  • 6.04.18 Pracownicy urzędów skarbowych pomogą rozliczyć PIT. Rozmowa z Mariuszem Cieślą
  • 6.04.18 Łukasz Domagała o przekazywaniu 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego
  • 6.04.18 Pracownicy urzędów skarbowych pomogą rozliczyć PIT. Rozmowa z Agnieszką Pietrzyk
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PIOTR JEDZURA/REPORTER/EASTNEWS

Aby rozliczyć się z fiskusem w centrum handlowym, powinniśmy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz PIT-11, który dostajemy od pracodawców, a który świadczy o uzyskanych w 2017 roku dochodach. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT za 2016 rok lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

– Zawsze polecam skorzystanie z rady specjalistów – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cieśla. – Warto pokazać ekspertom swój PIT-11 i poprosić o pomoc w rozliczeniu – dodawał.

Listę miejsc, w których urzędnicy mają dyżur, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Zeznanie podatkowe za 2017 rok trzeba złożyć do końca kwietnia.

Gościem Polskiego Radia 24 był również Łukasz Domagała. Przedstawiciel Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych podkreślał, że przekazywanie 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego to obecnie dość powszechna praktyka. – To cieszy – mówił. Zaznaczył jednak przy tym, że często pieniądze przeznaczane są na wsparcie dla konkretnych osób, co jest swego rodzaju wypaczeniem idei tego rozwiązania. – To miał być instrument podgrzewający aktywność społeczną Polaków – wskazywał Łukasz Domagała, wyjaśniając, że przekazywanie 1 proc. organizacjom pozarządowym miało dawać zastrzyk gotówki podmiotom, które realizują działalność pożytku publicznego.

Więcej w rozmowach z ekspertami. 

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla

Gościem Polskiego Radia 24 była również Agnieszka Pietrzyk, zastępca naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, z którą rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Data emisji: 6.04.18

Godzina emisji: 10.06; 10.12; 14.45


Czytaj także

Skarbówka wypełni PIT za podatnika. "System jest coraz bardziej sprawny"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:33
Fiskus upraszcza składanie zeznań podatkowych. Od 15 marca do 18 kwietnia, po złożeniu odpowiedniego wniosku, PIT wypełni za nas skarbówka. – System podatkowy jest coraz bardziej sprawny – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Marczak z Krajowej Rady Doradców Podatkowych. 
rozwiń zwiń