X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Sytuacja Rohindżów. „To największy kryzys humanitarny na świecie”

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 17:01
„Projekt 1976 km” to program pomocy uchodźcom, prowadzony przez wolontariuszkę Sonię Nandzik i osoby z nią współpracujące. Skąd wzięła się nazwa? 1976 to liczba kilometrów, które muszą pokonać uchodźcy z Aleppo do Grecji kontynentalnej. O swojej działalności, w tym m.in. o pomocy Rohindżom, opowiadała w Polskim Radiu 24 Sonia Nandzik.
Audio
Rohindżowie
RohindżowieFoto: flickr/Foreign and Commonwealth Office/CC

Po raz pierwszy Sonia Nandzik zetknęła się z uchodźcami na granicy serbsko-węgierskiej gdzie zobaczyła rzekę uchodźców docierającą wówczas przez Bałkany do Europy. Wtedy też podjęła decyzję o tym, by zająć się pomocą humanitarną dla uchodźców na większą skalę.

Dziś Sonia Nandzik pomaga m.in. Rohindżom - birmańskiej mniejszości muzułmańskiej prześladowanej i wysiedlanej z ich wiosek, którzy schronili się w sąsiednim  Bangladeszu.

Jak wyjaśniła w Polskim Radiu 24, z uwagi na czystki etniczne jakie dzieją się w Birmie od lat 70. coraz większa liczba Rohindżów zaczęła napływać do krajów sąsiednich. - Kryzys miał swoją kumulacje w ubiegłym roku, gdy od sierpnia do Bangladeszu napłynęło ponad 700 tys. osób. Jest to dziś największy kryzys humanitarny na świecie – mówiła Nandzik.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 25.03.18

Godzina emisji: 14:33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Birma - kraj, który jeszcze niedawno był zamknięty dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:01
Wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje Birmy. Kraj ten, choć przez lata niedostępny i zapomniany, dziś systematycznie zdobywa popularność. O Birmie w programie Świat po Ludzku rozmawiali Krzysztof Renik, (dziennikarz Polskiego Radia), podróżniczka Katarzyna Paczek i Anna Książek (autorka bloga exchangebabel.com).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aung San Suu Kyi i droga Birmy do demokracji

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 20:00
W Birmie mija rok rządów Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji kierowanej przez Aung San Suu Kyi, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Jak wiele udało się zmienić w tym kraju rządzonym latami przez wojskowych dyktatorów? O tym w rozmowie z Bartoszem Kozakiewiczem, zaangażowanym od lat w programy pomocowe dla Birmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma: Rex Tillerson wzywa do śledztwa ws. praw muzułmańskiej mniejszości

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:00
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson, który w środę spotkał się w Birmie (Mjanmie) z tamtejszymi przywódcami cywilnymi i dowódcami wojskowymi, wezwał do wiarygodnego śledztwa w sprawie zarzutów dotyczących łamania praw człowieka muzułmańskiej mniejszości Rohingjów. O wizycie Tillersona w Birmie mówili w audycji Świat w Powiększeniu ambasador RP w Tajlandii i Birmie Waldemar Dubaniowski i Bartosz Kozakiewicz, koordynator polskich projektów pomocowych w Birmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec Święty zakończył pielgrzymkę do Birmy i Bangladeszu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 20:57
Papież Franciszek zakończył w sobotę wizytę w Bangladeszu i ze stolicy tego kraju, Dhaki odleciał w drogę powrotną do Rzymu. W trakcie tej 21. zagranicznej podróży odwiedził również Birmę. Podsumowania i oceny papieskiej podróży dokonali w magazynie "Świat w Powiększeniu" politolog dr Michał Lubina i ks. Paweł Kociołek, misjonarz z Bangladeszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Reutersa wciąż więzieni w Birmie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 20:59
Mija 100 dni przetrzymywania w więzieniu w Birmie dwóch dziennikarzy pracujących dla agencji Reuters, którzy zostali aresztowani najprawdopodobniej w wyniku policyjnej prowokacji. O ich zwolnienie apelują organizacje dziennikarskie z całego świata. Czy przechodząca transformację ustrojową Birma pozostaje jeszcze na drodze ku demokracji ograniczając wolność mediów oraz rozprawiając się z mniejszością Rohindżów?
rozwiń zwiń