X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Czarnecki: wychodzimy z tarczą ze sporu z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 19:00
Szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker powiedział w piątek, odnosząc się do zaproponowanych przez PiS zmian dotyczących SN, KRS i TK, że obserwuje inicjatywy podjęte przez część polskiego parlamentu "z najwyższą sympatią". – Polski rząd osiągnął sukces zmuszając do dialogu Brukselę. Juncker byłby grabarzem UE, gdyby doszło do wojny między Polską a UE – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Audio
  • 23.03.2018 Ryszard Czarnecki: „Dokonaliśmy zamiany wymiaru niesprawiedliwości na sprawiedliwości”.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24

Według Ryszarda Czarneckiego taktyka zmuszania UE do wysłuchiwania merytorycznych argumentów Polski zaczyna przynosić efekty. – Okazuje się, że budowanie koalicji blokującej potencjalną agresję dyplomatyczną części państw wobec Polski okazało się skuteczne. Jak się wydaje wychodzimy z tarczą z tego konfliktu. Strategiem jest Jarosław Kaczyńskim, natomiast minister Jacek Czaputowicz jest człowiekiem stonowanym, co pomaga w negocjacjach. Propozycje, które podobają się panu Junckerowi dotyczą rozszerzenia kompetencji prezydenta i KRS – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem europosła kompetencje w wymiarze sprawiedliwości zostaną rozrzedzone. - Te dwie tarcze strzelnicze dla totalnej opozycji, czyli prezydent i KRS, nagle okazuje się, że otrzymają więcej prerogatyw i będą miały silniejszą rolę, jeśli chodzi o szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, a były wcześniej tak ostro atakowane przez "totalsów". To będzie sukces PiS-u oraz rządu, ponieważ dokonaliśmy zamiany wymiaru niesprawiedliwości na sprawiedliwości, a jednocześnie uzyskaliśmy akceptację Komisji Europejskiej i nasze reformy przestaną być bólem głowy dla przewodniczącego Junckera – powiedział Czarnecki.

Europoseł PiS mówił też imigracji, Nord Stream 2 i sprawie ataku na Skripala.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/PAP/IAR

____________________

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 18:43


Czytaj także

Przed spotkaniem Morawiecki-Junkcer. "Klimat rozmów się poprawia"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 13:20
- Klimat do rozmów między Polską a Komisją Europejską się poprawia. Ton komunikatów ze strony Unii Europejskiej jest bardziej łagodny, nie ma już gróźb – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. Premier Mateusz Morawiecki udał się dziś do Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Jest projekt PiS zmieniający ustawy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 21:00
Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i o SN autorstwa PiS; przewiduje on m.in., że bez opinii kolegium sądu oraz KRS minister sprawiedliwości nie będzie mógł podjąć decyzji o odwołaniu prezesa lub wiceprezesa sądu. Do Sejmu wpłynął też projekt PiS ws. publikacji dotychczas niepublikowanych orzeczeń TK. O ustawach mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita) i mec. Artur Wdowczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentatorzy o propozycjach zmian w ustawach dotyczących sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:29
Na stronach internetowych Sejmu opublikowano projekty nowelizacji ustaw o Trybunale Konstytucyjnym oraz sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym, wniesione w czwartek przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Losza z „Naszego Dziennika”, politologa dra Krzysztofa Kawęckiego i dra Jacka Sokołowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej kompromisu z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 18:00
Możliwy jest przełom w relacjach z Komisją Europejską i zakończenie sporu. Mówił o tym w Brukseli premier Mateusz Morawiecki nawiązując do zaproponowanych zmian w ustawach sądowych mających wyjść naprzeciw oczekiwaniom Komisji Europejskiej. O relacjach na linii Warszawa-Bruksela mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Walczak (Super Express) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń