X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Denis Urubko opuszcza wyprawę na K2. „To może skonsolidować zespół”

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 19:37
We wtorek rano Denis Urubko opuści bazę pod K2. Po nieudanej próbie samotnego ataku na szczyt, himalaista zrezygnował z udziału w narodowej wyprawie. W sobotę rosyjski himalaista z polskim obywatelstwem bez wiedzy uczestników i kierownika narodowej wyprawy na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik, samotnie ruszył z bazy w stronę szczytu. Przerwał jednak atak i wrócił do bazy. O decyzji Urubki i dalszych szansach polskiej wyprawy na K2 na zdobycie szczytu mówiła w Polskim Radiu 24 himalaistka Anna Czerwińska.
Audio
  • 26.02.2018 Anna Czerwińska: Być może dzięki rezygnacji Denisa nastąpi jedność i chęć pokazania, że może się udać
Marcin Kaczkan podczas akcji górskiej
Marcin Kaczkan podczas akcji górskiej Foto: screen Denis Urubko/Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera/Facebook

Jak podkreślała Anna Czerwińska, Denis jest przekonany, że zima trwa do 28 lutego. - Tak został wychowany i chciał do tego czasu zdobyć szczyt. Ponieważ reszta zespołu nie chciała i nie była w stanie go wesprzeć, to zdecydował się na samotny atak. To na pewno było nie w porządku do reszty zespołu, lecz z drugiej strony Denis jest jednostka niepokorną, a możliwości ma olbrzymie – powiedziała himalaistka.

Zdaniem rozmówczyni Polskiego Radia 24 wycofanie się Denisa Urubki paradoksalnie może skonsolidować zespół. - Fakt, że ubył najsilniejszy członek wyprawy to wielka strata, lecz z drugiej strony może to doprowadzić do konsolidacji zespołu. Być może dzięki rezygnacji Denisa nastąpi jedność i chęć pokazania, że może się udać. Decyzje mogą być zależne od formy wspinaczy, w każdych warunkach decyzja o ataku jest ciężka – powiedziała Anna Czerwińska.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 18:17


Czytaj także

Wyprawa na K2: Kolejny wypadek polskich himalaistów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 14:47
Podczas wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2 w Karakorum złamania przedramienia doznał Rafał Fronia. Do urazu doprowadził spadający kamień. To nie pierwsza kontuzja polskiego himalaisty podczas trwającej wyprawy – Adam Bielecki w podobny sposób doznał złamania nosa. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Piotrem Pustelnikiem, prezesem Polskiego Związku Alpinizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co się narażać?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 09:01
Nie milkną jeszcze echa wyprawy ratunkowej polskich himalaistów na Nanga Parbat. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz szli na szczyt i próbowali z niego zejść, bo wierzyli w swoje marzenia, oddali się tez życiowej pasji. Wielu pytało wtedy po co się narażać i gdzie w tym wszystkim jest rozsądek? O strachu, odwadze i realizacji swoich celów mówili w audycji Interakcje: Katarzyna Kucewicz, psycholog i Paweł Kubalski z Polskiego Klubu Górskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Denis Urubko samotnie atakuje K2. "Górę wzięła ambicja"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 16:15
Himalaista Denis Urubko, bez poinformowania kierownictwa narodowej wyprawy, wyruszył z bazy na K2. Chce wejść na szczyt jeszcze w tym miesiącu. O samodzielnym ataku K2 Denisa Urubki mówili w Polskim Radiu 24 Marek Arcimowicz, fotograf "National Geographic" i miłośnik gór oraz Michał Leksiński, rzecznik prasowy wyprawy na K2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Denis Urubko samotnie wspina się na K2. "Ma 5-10 procent szans na samotne osiągnięcie celu"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 11:45
Na K2 trwa samotny atak szczytowy Denisa Urubko. Kazach z polskim obywatelstwem bez wiedzy uczestników i kierownika narodowej wyprawy wyłamał się z ekspedycji i w sobotę samotnie ruszył z bazy w stronę szczytu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Denis Urubko samotnie atakuje K2. "Jego decyzja nie jest dobrze przyjmowana w zespole"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 19:01
 - Nie mamy kontaktu z Denisem Urubką, który odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu - poinformował Janusz Majer kierownik komitetu organizacyjnego narodowej wyprawy na K2. Himalaista Denis Urubko w sobotę po śniadaniu, bez poinformowania uczestników wyprawy, rozpoczął próbę ataku szczytowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa na K2: Denis Urubko zrezygnował z samotnego zdobywania szczytu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 15:00
Denis Urubko zrezygnował z udziału w narodowej wyprawie na K2. "Decyzja ta została zaakceptowana przez uczestników wyprawy, którzy nie widzieli dalszej możliwości współpracy z Denisem po jego samodzielnej próbie zdobycia wierzchołka" - napisano w komunikacie Programu Polski Himalaizm Zimowy. O tym, że Urubko zrezygnował z samotnego ataku na szczyt poinformował w Polskim Radiu 24 Michał Leksiński, rzecznik narodowej zimowej wyprawy na K2. Rezygnację zudziału w wyprawie Denisa Urubki skomentował w audycji Gorący Temat Jerzy Natkański, himalaista, prezes Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
rozwiń zwiń