X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Gelberg: Antoni Krauze był człowiekiem twardym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 12:55
– To był niezwykły człowiek (…), bardzo utalentowany – tak w Polskim Radiu 24 o zmarłym reżyserze Antonim Krauzem, twórcy takich filmów jak "Smoleńsk" czy "Czarny Czwartek" mówił Andrzej Gelberg, publicysta, wieloletni znajomy artysty.
Audio
  • 17.02.18 Wspomnienie a Antonim Krauzem. „Niezwykły człowiek”
Antoni Krauze
Antoni KrauzeFoto: ascotv/ https://www.youtube.com/watch?v=kb-I17bS2Fc/ CC 3.0

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Andrzej Gelberg, Antoni Krauze był człowiekiem o dwóch obliczach. – Teraz, po jego śmierci, podkreśla się, że był on człowiekiem ciepłym, miękkim, życzliwym wobec ludzi, taktownym. To wszystko jest prawa, ale niepełna. Był również przy tym człowiekiem twardym, czego nie było widać na co dzień. W sytuacjach, w których trzeba było zająć stanowisko, nie było żadnych ustępstw – wskazywał publicysta, mówiąc o zasadniczości Krauzego w sprawach pryncypialnych.

Msza żałobna za zmarłego niedawno reżysera Antoniego Krauzego zostanie odprawiona w kościele ojców Dominikanów na warszawskim Służewie w najbliższy wtorek, 20 lutego, o 10.30. Po mszy, około 12:30, Antoni Krauze zostanie pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Falenicy.

Antoni Krauze otrzymał wiele wyróżnień, między innymi specjalną nagrodą jury za całokształt twórczości na festiwalu filmów autorskich w San Remo, a w ubiegłym roku – Honorową Nagrodę imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przyznawaną przez Kongres "Polska Wielki Projekt".

Prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Został też uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Więcej w rozmowie z Andrzejem Gelbergiem.

Gospodarzem programu była Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/IAR/zz

___________________

Data emisji: 17.02.18

Godzina emisji: 11.35


 

Czytaj także

Reżyser "Smoleńska" Antoni Krauze: wycofuję się z życia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 15:50
– W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się nieautoryzowany wywiad ze mną, myślę o wstąpieniu na drogę sądową – mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Krauze, reżyser „Smoleńska”. Dziś (piątek) kinowa premiera filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krauze: poprawność polityczna dogania mnie wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 19:19
- Takie tendencje są teraz na całym świecie. Nie nazwałbym tego nawet cenzurą, czasem są to kwestie osobiste, a czasem tzw. dobrego smaku, by nie obrazić nikogo - mówił w Polskim Radiu 24 grafik, rysownik i plakacista. Znany głównie z rysunków satyrycznych, od 1989 roku współpracuje stale z brytyjskim "The Guardian".
rozwiń zwiń

Czytaj także

VII Kongres Polska Wielki Projekt. Andrzej i Antoni Krauze laureatami Nagrody im.Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 20:10
Andrzej Krauze - wybitny rysownik, i jego brat Antoni Krauze - reżyser między innymi "Czarnego Czwartku" i Smoleńska" zostali uhonorowani nagrodą imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się podczas VII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Antoni Krauze. Reżyser, twórca "Smoleńska"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 15:00
W środę wieczorem zmarł znany polski reżyser i scenarzysta Antoni Krauze. Twórca miał 78 lat. Reżysera wspominał na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Pawlicki, producent filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Gliński: Krauze uważał, że pełni służbę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 19:10
- Antoni Krauze był wybitnym artystą i reżyserem filmowym, ale także bardzo ciepłym, wspaniałym, pełnym pokory człowiekiem i bardzo odważnym obywatelem – wspominał w Polskim Radiu 24 wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. W środę w wieku 78 lat zmarł reżyser m.in. „Monidła" i „Smoleńska”.
rozwiń zwiń