X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. "Tomasz ma bardzo duże doświadczenie w tego rodzaju pobytach"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 09:14
Dziś wyruszyła akcja ratunkowa po polsko-francuską grupę uwiezioną na Nanga Parbat. Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol mieli poważne problemy podczas próby zimowego zdobycia szczytu w Pakistanie. O akcji ratunkowej mówił w audycji Północ Południe Jerzy Natkański z Fundacji Jerzego Kukuczki.
Audio
  • 26.01.17 Jerzy Natkański o akcji ratunkowej polsko-francuskiej grupy uwięzionej na Nanga Parbat.
Nazwa góry wywodzi się z sanskrytu i znaczy Naga Góra.
Nazwa góry wywodzi się z sanskrytu i znaczy „Naga Góra”. Foto: flickr/MaxPitch/cc

- Tomasz ma bardzo duże doświadczenie w tego rodzaju pobytach. Podczas poprzednich wypraw na Nanga Parbat zdarzały mu się wielodniowe pobyty w szczelinach śnieżnych, gdzie też się wydawało, że coś się stanie – zaznaczył Jerzy Natkański. Dodał, że Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol rozdzielili się zapewne dlatego, że Elisabeth zdecydowałam, że pójdzie po pomoc i że tę pomoc przyspieszy. - To, jak przebiegnie akcja ratunkowa, zależy od tego, jakie będą warunki pogodowe, jak szybko będzie się przemieszczał zespół ratunkowy – mówił Natkański. – Jestem dobrej myśli – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 26.01.17

Godzina emisji: 21:45

 

Czytaj także

Pechowa 13-stka polskiego himalaizmu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 10:26
Rok 2013 był tragiczny dla polskiego himalaizmu. Broad Peak, Gaszerbrum I – tam zginęli polscy alpiniści. Jednak łzy już otarte i na nowy rok 2014 planowane są nowe wyzywania wspinaczkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawy w najwyższe góry

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 20:45
Polscy himalaiści mają na swoim koncie wiele sukcesów. Większość ośmiotysięczników po raz pierwszy zimą zdobyli właśnie wspinacze znad Wisły. Jeszcze tylko dwa szczyty Karakorum i Himalajów pozostały niezdobyte zimą – K2 i Nanga Parbat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak i Francuzka uwięzieni pod Nanga Parbat. "Jestem dobrej myśli"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 22:00
Polscy himalaiści są gotowi do akcji ratunkowej na Nanga Parbat - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Krzysztof Wielicki, kierownik narodowej wyprawy na K2. To właśnie czterech uczestników tej ekspedycji wyruszy jutro rano dwoma śmigłowcami pod Nanga Parbat, gdzie pomocy potrzebuje polsko-francuski duet himalaistów. Pod kopułą szczytową utknęli Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz.  W Polskim Radiu 24 rozmowa z Jerzym Natkańskim. Pprezesem Fundacji Jerzego Kukuczki mówi "jestem dobrej myśli". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak uwięziony na Nanga Parbat. Ratownicy są już na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 13:30
Helikopter z polską ekipą ratunkową dotarł pod Nanga Parbat. Rozpoczyna się akcja górska. Mniej więcej za pół godziny nad Nanga Parbat zajdzie słońce, co bardzo utrudni operację. O przebiegu akcji ratunkowej informujemy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń