X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy sędziowie w sprawach frankowiczów są stronniczy?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:45
Frankowicze mają wątpliwości co do bezstronności sędziów orzekających w ich sprawach. Czy wymiar sprawiedliwości chroni interesy banków w sporze z frankowiczami? Gościem Polskiego Radia 24 był Arkadiusz Szcześniak, prezes stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu".
Audio
  • 18.01.18 Czy sędziowie chronią interesy banków w sporze z frankowiczami?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons, Piotr Brichacek (Briho)

Czy możliwe jest, aby sędzia powiązany w przeszłości z sektorem bankowym organizował szkolenia ws. frankowiczów? Jak potwierdził Arkadiusz Szcześniak do takiej sytuacji doszło w Sądzie Okręgowym w Warszawie 13 grudnia 2017 r.

-  Historia jego orzeczeń jest mało konsumencka, a wręcz jednostronna na rzecz instytucji finansowych – skomentował gość audycji. - Oburzające jest to, że wskazywał on sędziom niższych instancji, jak powinni orzekać, bez względu na dowody w tej sprawie – dodał.

Taka sytuacja to zdaniem gościa Polskiego Radia 24 ewidentne naruszenie procedury postępowania przed sądami. Jak zaznaczył Arkadiusz Szcześniak, wiele spraw czeka obecnie na orzeczenie II instancji zbyt długo. - Widzimy, że sędziowie obawiają się, jak będą potraktowani przez władzę sądowniczą, dlatego zwlekają – tłumaczył gość audycji, który zaznaczył, że spotkał się już z kuriozalnymi zachowaniami sędziów. Nie analizując dokumentów w danej sprawie twierdzili, że jeżeli poszkodowanego było stać na zaciągnięcie kredytu, to powinien go spłacać.

Więcej w audycji

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/kawa

____________________ 

Data emisji: 18.01.18

Godzina emisji: 13.45

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak